Klasa 1b, lekcja 01.04.2017

Klasa 1b, lekcja 01.04.2017

Klasa 1b, lekcja 01.04.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 01.04.2017 została wyłączona

Na zajęciach  w dniu 01 kwietnia  poznaliśmy już ostatnią część mowy, którą był dla nas przymiotnik. Pod tematem lekcji wkleiliśmy krótką
informację na temat przymiotnika, która została omówiona na przykładach. Następnie do zeszytu wpisaliśmy przykłady przymiotników, które sami podaliśmy. Potem przyszedł czas na pisownię krótkich zdań, w których podkreślaliśmy przymiotniki. Przy okazji omawiania przymiotnika dokonaliśmy także ich stopniowania na kilku przykładach, wśród których były również te nieregularne, takie jak: “dobry” i “duży”.

32W związku z tym, że w dniu 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który co roku obchodzony jest w dniu narodzin duńskiego baśnio-pisarza Hansa Christiana Andersena, druga część zajęć przeznaczona została na omówienie ostatnio przeczytanych przez nas książek. Mieliśmy okazję zobaczyć książki, które zostały zaprezentowane w czasie lekcji przez naszych kolegów  i koleżanki oraz posłuchać o czym one opowiadają, kto jest w nich głównym bohaterem, co go charakteryzuje. Lekcja bardzo się nam wszystkim i wszyscy byliśmy w nią bardzo zaangażowani.

W trakcie zajęć był również krótki konkurs z wiedzy o bajkach napisanych przez Hansa Christiana Andersena, który odbył się w naszej bibliotece.

4

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top