Klasa 1b, lekcja 02.02.2019

Klasa 1b, lekcja 02.02.2019

Klasa 1b, lekcja 02.02.2019

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 02.02.2019 została wyłączona

W pierwszej części zajęć wybraliśmy się na wycieczkę do Science Media Muzeum. Obejrzeliśmy tam ciekawą wystawę poświęconą bajkom animowanym. 
Graliśmy w gry naszych rodziców w Sali z grami. Najwięcej czasu i  naszego entuzjazmu pochłonęło WonderLab gdzie mogliśmy spróbować zatrzymać lub przyśpieszyć  kropelki wody, zaobserwować jak dźwięk działa na wodę, wejść do fosforyzującej sali czy przejść przez salę z lustrami. Wycieczka bardzo nam się podobała i chętnie odwiedzimy  jeszcze to Muzeum. Dziękuje jeszcze raz dwóm mamom, które wybrały się  z nami jako opiekunowie, dzięki nim udało się nam wyjść na tę  fascynującą wycieczkę 

Na drugiej części zajęć poznaliśmy  kolejny dwuznak „Ch” i „ch”. Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznaną w dzisiejszym dniu literę próbując utworzyć z nią słowa. Utrwaliliśmy sobie jak dzielić na głoski i litery wyrazy z tym dwuznakiem. Następnie wykonując kolejne ćwiczenia dowiedzieliśmy się, iż  „Ch” piszemy zawsze na końcu wyrazu – wyjątek  „druh” oraz wtedy gdy wymienia się na literkę „S”.

Pozdrawiam Justyna Tchorzewska

 
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top