Klasa 1b, lekcja 02.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 02.03.2019 została wyłączona

Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy dwuznak „Dz” i „dz”. Pani wyjaśniła nam jaka jest poprawna wymowa tej literki i zwróciła uwagę na poprawną pisownię. Następnie staraliśmy się wyszukać wyrazy z tym dwuznakiem, które ukryły się w naszej czytance. Okazało się, że było ich naprawdę sporo. Wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach aby utrwalić sobie poznaną literkę. Utrwaliliśmy sobie również odmianę literek „Ż” i „Rz” oraz „H” i „Ch”.

Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę ze str. 108. Następnie omówiliśmy treść czytanki. Chętnie osoby opowiadały co wiedzą na temat Polskich gór. Wspólnie z Panią odszukaliśmy góry na mapie polski: Bieszczady, Beskidy, Sudety, Karpaty oraz Tatry. Dowiedzieliśmy się, że najwyższy szczyt Polski to Rysy i znajduje się w górach Tatrach. Pani opowiedziała nam, że ludzie żyjący w górach to górale. Mają oni swoją gwarę i strój ludowy, który wspólnie omówiliśmy. Poznaliśmy też niezwykłe zwierzęta zamieszkujące góry: świstaka, niedźwiedzia, górską kozicę oraz wilka. Następnie wykonaliśmy ćwiczenia związane z tematyką gór.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Pawła powędrował do Julii G.
Życzymy mu wesołych przygód.

Praca domowa:
• Ćwiczenia cz.II str.32: ćw 3 i str. 33: ćw 6