Klasa 1b, lekcja 03.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 03.02.2018 została wyłączona

W pierwszej części zajęć wybraliśmy się na wycieczkę do Science Media Muzeum. Obejrzeliśmy tam ciekawą wystawę poświęconą bajkom animowanym.  Graliśmy w gry naszych rodziców w Sali z grami. Najwięcej czasu i naszego entuzjazmu pochłonęło WonderLab gdzie mogliśmy spróbować zatrzymać lub przyśpieszyć  kropelki wody, zaobserwować jak dźwięk działa na wodę, wejść do fosforyzującej sali czy przejść przez salę z lustrami. Wycieczka bardzo nam się podobała i chętnie odwiedzimy jeszcze to Muzeum.

Na drugiej części zajęć poznaliśmy  kolejny dwuznak „Ch” i „ch”. Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznaną w dzisiejszym dniu literę próbując utworzyć z nią słowa. Utrwaliliśmy sobie jak dzielić na głoski i litery wyrazy z tym dwuznakiem. Następnie wykonując kolejne ćwiczenia dowiedzieliśmy się, iż  „Ch” piszemy zawsze na końcu wyrazu _ wyjątek  „druh” oraz wtedy gdy wymienia się na literkę „S”.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Dawida powędrował do Maji. Życzymy mu owocnej przygody.

Praca domowa:

• Ćwiczenia cz. I, str. 63, ćwiczenie 6