Klasa 1b, lekcja 04.11.2017

Klasa 1b, lekcja 04.11.2017

Klasa 1b, lekcja 04.11.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 04.11.2017 została wyłączona

 

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy litery „G” i „J”. Wysłuchaliśmy wiersza „Gaweł – muzyk” – próbując zapamiętać wszystkie wyrazy zaczynające się na głoskę „G”. Zapisaliśmy je w naszych zeszytach.  Wspólnie z Panią przeczytaliśmy sylaby z literką „G” i „J” próbując znaleźć wyrazy zaczynające się lub kończące nimi. Następnie Pani zapisała wielką i mała literę na tablicy zwracając nam uwagę na poprawne pisanie litery w naszych zeszytach ćwiczeń.  Wykonaliśmy zadania związane z pisownią tych liter.

W II części zajęć rozmawialiśmy o Skarbach Ziemi w oparciu o czytankę z elementarza ze strony 134. Ustaliliśmy, że skarby te to węgiel kamienny , sól i siarka. Wspólnie z Panią zastanawialiśmy się w jaki sposób je wykorzystujemy w codziennym życiu. Dowiedzieliśmy się też, że wydobywaniem tych darów ziemi zajmują się Górnicy. Ich praca jest ciężka i niebezpieczna gdyż pracują głęboko pod ziemią.  Ich święto obchodzone jest 4 grudnia i jest zwane Barbórką. Naszą nagrodą za wytężoną pracę na zajęciach była kolorowanka górnika w stroju galowym, która wszyscy z radością pokolorowaliśmy.

W następną sobotę 11.11.2017r. o godzinie 11.30 odbędzie się akademia z okazji dnia   Niepodległości, wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.


Praca domowa:
Ćwiczenia cz. I:
– str.35 zadanie 3
– str. 36 zadanie 1

Ćwiczenia cz. II:
– str. 58 zadanie 3

 

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top