Klasa 1b, lekcja 05.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 05.05.2018 została wyłączona

Dzisiejsze na zajęciach rozmawialiśmy o zasadach pisowni spółgłosek miękkich. Przeczytaliśmy czytankę ze strony 152 i próbowaliśmy odnaleźć  tam znane nam już spółgłoski. Następnie Pani rozdała nam kartki z informacjami o spółgłoskach miękkich które wkleiliśmy do zeszytu. Zapoznaliśmy się z zapisanymi tam zasadami pisania zmiękczeń przez „i” i przez „kreseczkę”.  Następnie wykonaliśmy zadania z część II str. 76-77 oraz kserówki aby utrwalić sobie nowo poznaną wiedzę. Okazało się, że to co na początku wydawało się skomplikowane jest dość proste. Następnie wraz z Panią wykonaliśmy ćwiczenia ze strony 6-7 utrwalając sobie polskie nazwy kolorów, baczną uwagę zwróciliśmy na poprawny zapis tych nazw, gdyż ukryło się tam dużo ortograficznych trudności.

Na drugiej części zajęć rozmawialiśmy na temat Święta Konstytucji 3 Maja. Pani wyjaśniła nam co to jest Konstytucja i dlaczego jest ona tak ważna. Dowiedzieliśmy się, iż polska Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie. Następnie Pani rozdała nam kotyliony do pokolorowania. Gdy skończyliśmy wycięliśmy je i doczepiliśmy biało-czerwone bibułki. Chętne dzieci na koniec zajęć dostały od Pani kolorowankę związaną z tematem.

Skończyliśmy już pracę w ćwiczeniach cz.I więc proszę już ich nie przynosić do szkoły.

Praca domowa:

• Ćwiczenia cz.II str. 76 ćw: 3, str.77 ćw: 5, str. 7 ćw: 3