Klasa 1b, lekcja 06.05

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 06.05 została wyłączona

Nasze ostatnie zajęcia poświęciliśmy na poznanie czasu teraźniejszego, przeszłego i przyszłego. W czasie lekcji podawaliśmy przykłady czynności w trzech czasach, potem staraliśmy się zrobić to samo z krótkimi zdaniami- wszystkie przykłady, na których pracowaliśmy, a także te napisane w zeszytach, były podawane przez nas samych :-)!

Druga część zajęć to przypomnienie sobie i rozmowa o symbolach narodowych, którymi są: godło, flaga i hymn. Przypomnieliśmy sobie również Legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Rozwiązywaliśmy ćwiczenia. Na koniec lekcji odśpiewaliśmy nasz hymn państwowy (I zwrotka i refren). Zaczęliśmy również kolorować obrazek przedstawiający nasze godło.

Symbole narodowe

Za tydzień będziemy mówili o Calineczce dlatego na kolejne zajęcia musimy przeczytać tę piękną baśń, którą  i tak większość z nas już zna 🙂

Nasza szkoła przystępuje do starania się o Bronze Award. Jest to system certyfikowania szkół uzupełniających. Nagroda Brązowa pokazuje, że szkoła uzupełniająca posiada wszystkie podstawowe zasady i procedury umożliwiające jej bezpieczne i skuteczne funkcjonowanie. Otrzymanie Bronze Award jest przepustką do Silver i Gold Award. W związku z tym, w dniu 20 maja odbędzie się wizytacja naszej szkoły oraz naszych zajęć:)

Zadanie domowe:
– ćwiczenie nr 2 ze str. 3,
– podaj po 2 przykłady zdań w czasie teraźniejszym, przeszłym i przyszłym (w zeszycie),
– dokończ kolorowanie obrazka przedstawiającego wizerunek naszego godła.