Klasa 1b, lekcja 06.05

Klasa 1b, lekcja 06.05

Klasa 1b, lekcja 06.05

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 06.05 została wyłączona

Nasze ostatnie zajęcia poświęciliśmy na poznanie czasu teraźniejszego, przeszłego i przyszłego. W czasie lekcji podawaliśmy przykłady czynności w trzech czasach, potem staraliśmy się zrobić to samo z krótkimi zdaniami- wszystkie przykłady, na których pracowaliśmy, a także te napisane w zeszytach, były podawane przez nas samych :-)!

Druga część zajęć to przypomnienie sobie i rozmowa o symbolach narodowych, którymi są: godło, flaga i hymn. Przypomnieliśmy sobie również Legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Rozwiązywaliśmy ćwiczenia. Na koniec lekcji odśpiewaliśmy nasz hymn państwowy (I zwrotka i refren). Zaczęliśmy również kolorować obrazek przedstawiający nasze godło.

Symbole narodowe

Za tydzień będziemy mówili o Calineczce dlatego na kolejne zajęcia musimy przeczytać tę piękną baśń, którą  i tak większość z nas już zna 🙂

Nasza szkoła przystępuje do starania się o Bronze Award. Jest to system certyfikowania szkół uzupełniających. Nagroda Brązowa pokazuje, że szkoła uzupełniająca posiada wszystkie podstawowe zasady i procedury umożliwiające jej bezpieczne i skuteczne funkcjonowanie. Otrzymanie Bronze Award jest przepustką do Silver i Gold Award. W związku z tym, w dniu 20 maja odbędzie się wizytacja naszej szkoły oraz naszych zajęć:)


Zadanie domowe:
– ćwiczenie nr 2 ze str. 3,
– podaj po 2 przykłady zdań w czasie teraźniejszym, przeszłym i przyszłym (w zeszycie),
– dokończ kolorowanie obrazka przedstawiającego wizerunek naszego godła.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top