Klasa 1B, lekcja 06.10

Klasa 1B, lekcja 06.10

Klasa 1B, lekcja 06.10

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 06.10 została wyłączona

Na początku zajęć przećwiczyliśmy występ na Pasowanie na Pierwszoklasistę. Większość z nas umie już swoje rolę, lecz kilkoro musi jeszcze doszlifować swoje kwestie. Następnie Pani zapoznała nas z piosenka „Witaj nasza szkoło”. Wysłuchaliśmy piosenki i omówiliśmy jej treść. Następnie wraz z Panią wspólnie uczyliśmy się słów. Część z nas wspomagała Panią gdyż zdążyła się już nauczyć tej piosenki.
Dziś poznaliśmy kolejne litery alfabetu: „Y”,”y” oraz „U”, „U”. Pani wyjaśniła nam, że na pierwszą literkę w polskim języku nie zaczyna się żaden wyraz. Próbowaliśmy podać wyrazy które kończą się lub zaczynają na poznane litery. Pani zapoznała nas z poprawnym zapisem tych liter. Następnie wykonaliśmy zadania z ćwiczeń aby utrwalić sobie poznane wiadomości. Dziś ćwiczyliśmy wraz z
panią dzielenie na sylaby, głoski i litery. Okazuje się, że nie jest to dla nas proste i oczywiste i mylą nam się pojęcia. Będziemy więc ćwiczyć to zagadnienie również na kolejnych zajęciach.

Pasowanie na Pierwszoklasistę odbędzie się 20.10.2018r. o godzinie 11.30 – tego dnia dzieci muszą przyjść do szkoły na godzinę 11:00, a zajęcia kończą o godz. 14.30.


Praca domowa:
Ćwiczenia cz.I str. 23 ćw: 2,
Str. 24 ćw: 1
Str.25 ćw: 3

 

Pozdrawiam Justyna Tchorzewska

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top