Klasa 1b, lekcja 07.07.2018

Klasa 1b, lekcja 07.07.2018

Klasa 1b, lekcja 07.07.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 07.07.2018 została wyłączona

 

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od uczestnictwa w wydarzeniu „Mam Talent”. Swoje talenty reprezentowały chętne dzieci, także z naszej klasy. Były więc pokazy tańca, akrobatyki, karate oraz recytacja wiersza.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i udanego występu. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów ☺

Podczas pierwszej części zajęć zajęliśmy się tematyką czasów. Pani zapoznała nas z trzema czasami czasownika: przeszłym, teraźniejszym i przyszłym. Dowiedzieliśmy się, że w czasie teraźniejszym- oznaczają czynności, które wykonuje się w tej chwili, teraz np. maluje; w czasie przeszłym – oznaczają czynności, które zostały wykonane lub były wykonane przed chwila, wczoraj np. malowałem; w czasie przyszłym – oznaczają czynności, które będą wykonywane za chwilę,  jutro np. namaluje. Następnie wspólnie odmienialiśmy przez czasy czasownik „Stać” i wykonaliśmy katy pracy aby utrwalić sobie poznaną wiedzę.

Na drugiej części zajęć rozmawialiśmy na temat czytanki z elementarza str . 124. Dowiedzieliśmy się z niej o istnieniu Nagrody Nobla i Polskich Noblistach: Marii Skłodowskiej-Curie, Henryku Sienkiewiczu, Władysławie Reymoncie, Czesławie Miłoszu, Wisławie Szymborskiej oraz Lechu Wałęsie. Zastanawialiśmy się także czy znamy jakiś innych sławnych polaków tych z przeszłości i z teraźniejszości. Następnie rozmawialiśmy o tym kim my sami chcielibyśmy zostać w przyszłości.

Pani rozdała dzienniczki regularnego  czytania dla osób, które oddały przynajmniej połowę dzienniczków czytania z całego roku.  Laureatami zostali:

– Julia Mikulska

– Eliza Pruś

– Wiktor Kaczor

-Dawid Szeląg

– Amelka Pyłkowska

– Nicole Zwilińska

– Oliwier Rogala

– Krystian Janiec

– Julian Majchrzak

Gratulujemy naszym kolegom i koleżankom.


Praca domowa:

  • Ćwiczenia cz.II str. 48 zad: 1

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top