Klasa 1B, lekcja 09.02.2019

Klasa 1B, lekcja 09.02.2019

Klasa 1B, lekcja 09.02.2019

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 09.02.2019 została wyłączona

Dzisiaj rozpoczęliśmy od utrwalenia pojęcia samogłoska i spółgłoska, gdyż wciąż sprawia nam to wiele trudności. Następnie poznaliśmy kolejny dwuznak „Sz” i „sz”. Wykonaliśmy ćwiczenia związane z literką aby utrwalić sobie wyrazu w których występuje. Wyszukiwaliśmy litery w czytance oraz utrwaliliśmy sobie głoskowanie i literowanie dwuznaku w wyrazach. Dzieci zapoznały się też z regułką iż dwuznak „Ch” piszemy gdy wymienia się właśnie na „Sz”. Wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach aby utrwalić sobie poznaną zasadę.

Na drugiej części zajęć omawialiśmy naszą lekturę Aliny i Czesława Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda”. Nie wszystkie dzieci zdarzyły już przeczytać opowiadanie ale obiecały, że to nadrobią. Nie był to jednak problem gdyż na początku dzieci wysłuchały przygotowanego fragmentu z tej właśnie lektury. Następnie omówiliśmy sobie wysłuchany tekst. O jakich zwierzętach był tekst, jak nazywał się główny bohater opowiadania, co się wydarzyło, dlaczego taki tytuł nosi lektura. Następnie cała klasa miała do rozwiązania test wiedzy na temat wysłuchanego fragmentu. Wykonaliśmy też wspólnie zadania na przygotowanych przez Panią kserówkach. Nagrodą za poprawne ich wykonanie była kolorowanka. Pani zapoznała nas z faktami dotyczącymi Antarktydy. Dowiedzieliśmy się jaka jest jej powierzchnia, gdzie się znajduje, że jest to kontynent bezludny gdyż jest to najzimniejsze miejsce na kuli ziemskiej. Można tam spotkać pingwiny, foki oraz walenie.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym z Klarą powędrował do Emilki.
Życzymy mu owocnej przygody.

Rozdałam dyplomy czytelnika miesiąca Grudnia. Laureatkami zostały Emilią i Julia G. Serdecznie gratulujemy.


Praca domowa:
• Napisać zapisane w zeszytach małe literki „s” oraz „sz”
• Ćwiczenia nr. II: str.65 – zad 3

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top