Klasa 1b, lekcja 09.03.2019

Klasa 1b, lekcja 09.03.2019

Klasa 1b, lekcja 09.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 09.03.2019 została wyłączona

Dzisiejsze zajęcia zaczęliśmy od powtórzenia podziału na samogłoski i spółgłoski oraz wymiany liter „ż” i „rz”, „ó” i „u”. Poznaliśmy dwuznak „Dź” i „dź”. Pani wyjaśniła nam jaka jest poprawna wymowa tej literki i zwróciła uwagę na poprawną pisownię. Następnie staraliśmy się wyszukać wyrazy z tym dwuznakiem, które ukryły się w naszej czytance. Wspólnie z Panią przypomnieliśmy sobie dzielenie na głoski i litery wyrazów z dwuznakami. Utrwalaliśmy sobie też różnicę pomiędzy Dz i Dź. By lepiej zapoznać się z poznanym dwuznakiem wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach.
Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę ze str. 88 „Powitanie Wiosny”. Następnie omówiliśmy treść czytanki. Wyjaśniliśmy sobie, iż Marzanna jest symbolem zimy, a gaik symbolem wiosny. Dowiedzieliśmy się, że to Polska tradycja, iż w pierwszy dzień wiosny 21 marca, Marzanne rzucamy do rzeki by odeszła zima i przyszła wiosna.
Zapoznaliśmy się też z symbolami wiosny: powrót ptaków: jaskółka, bocian itp., kwiaty: zawilce, tulipany, pierwiosnki, krokusy, sasanki itp., pączki na drzewach oraz cieplejsza pogoda za oknem. By utrwalić sobie tę wiedzę odgadywaliśmy wiosenne zagadki. Dobrze nam poszło gdyż odgadliśmy wszystkie. Na koniec Pani zaśpiewała nam piosenkę „Maszeruje wiosna” a naszym zadaniem było namalować portret „Pani Wiosny” widzianej naszymi oczami, wszyscy dzielnie się sprawiliśmy.
Pani rozdała dyplomy dla czytelnika miesiąca lutego. Laureatami zostali: Julia F. oraz Dominica. Gratulujemy !!!


Praca domowa:
• Ćwiczenia cz.I str. 76: ćw 2, str. 77: ćw 4 – dokończyć
• Ćwiczenia cz.II str. 13: ćw 4

 

Z poważaniem Justyna Tchorzewska

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top