Klasa 1B, lekcja 09.09.2017

Klasa 1B, lekcja 09.09.2017

Klasa 1B, lekcja 09.09.2017

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 09.09.2017 została wyłączona

Wychowawca: Justyna Donica
Asystent: Renata Czubiuk

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jesteśmy w pierwszej klasie. Po apelu wraz z naszą panią Justyną przeszliśmy do Sali.

Na początku zajęć Pani poprosiła nas o napisanie na kartkach swoich imion – to będą nasze wizytówki.  Następnie rozmailiśmy o zasadach panujących w grupie i stworzyliśmy kodeks dobrego zachowania w klasie. Wybraliśmy się też na krótki spacer po szkole. Pani pokazała nam drogę ewakuacyjną naszą toaletę i sklepik.  Po powrocie do Sali wysłuchaliśmy wiersza J. Tuwima „Abecadło”- dowiedzieliśmy się, co znaczy tytuł. Poznaliśmy dwie pierwsze literki A i M. Wyszukiwaliśmy słowa zaczynające się i kończąc na te głoski.  Zapisaliśmy małą i duża literę w zeszycie.  Wykonaliśmy też zadania znajdujące się na skserowanych kartkach związane z tymi literami. 

W drugiej części zajęć czytaliśmy opowiadanie „Wspomnienia z wakacji”. Poczym wykonaliśmy zadania związane z tekstem. Szukaliśmy odpowiedzi na zadane pytania. Staraliśmy się odpowiadać pełnym zdaniem. Pani zapisywała odpowiedzi na tablicy a my je przepisywaliśmy. Na koniec dzielnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę. Udało nam się odczytać hasło, które brzmiało „Wakacje”.


Zadanie domowe:
Należy wykonać pozostałe zadania ze skserowanych materiałów, które dzieci dostały na zajęciach.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top