Klasa 1b, lekcja 09.12.2017

Klasa 1b, lekcja 09.12.2017

Klasa 1b, lekcja 09.12.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 09.12.2017 została wyłączona

 

 

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy kolejną literę „Ó” i „ó”. Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznaną w dzisiejszym dniu literę próbując utworzyć z nią słowa. Następnie wykonując kolejne ćwiczenia dowiedzieliśmy się, iż „Ó” piszemy wtedy, gdy wymienia się na literkę „o” lub „e”. Następnie Pani przeczytała nam wiersze J. Brzechwy „Szóstka – oszustka” i W. Gawdzik „Zbiór wyrazów z ó niewymiennym”. I na tablicy wypisała nam wyrazy z „Ó”. Poinformowała nas, że po przerwie świątecznej z tych wyrazów będzie dyktando, które będzie częścią konkursu ortograficznego.

W II części rozmawialiśmy na temat pory roku zimy. Przeczytaliśmy czytankę z elementarza ze str. 136 i omówiliśmy ją wspólnie z Panią. Po czym wykonaliśmy zadania związane z tekstem. Następnie Pani przeczytała nam wiersz M. Terlikowskiej „Zaczarowane drzewko”.  Po wysłuchaniu wiersza rozmawialiśmy na temat jego treści.  Kolejnym tematem była rozmowa na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Dowiedzieliśmy się między innymi, że śpiewane są wtedy kolędy.

Pani uczyła nas kolędy „Przybieżeli do Betlejem” – będziemy ją śpiewać na Jasełkach.

Na zakończenie zajęć rozwiązywaliśmy świąteczne zagadki i wykonaliśmy kartę pracy- Mikołaj, która polegała na pokolorowaniu odpowiednim kolorem wybranych pól.

Miś Podróżnik po kolejnym miłym tygodniu spędzonym z Julią M. powędrował do Alana.


Praca domowa:
Ćwiczenia cz. I – str. 53, zad 4
Ćwiczenia cz. II – str. 61, zad 4

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top