Klasa 1B, lekcja 1.12.2018

Klasa 1B, lekcja 1.12.2018

Klasa 1B, lekcja 1.12.2018

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 1.12.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy kolejne litery „R,r” i „Z,z”. Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznane litery próbując utworzyć z nich słowa. Następnie przeczytaliśmy czytankę a
naszym zadaniem było wyszukać ukryte w niej słowa z poznanymi literami. Udało nam się odszukać je wszystkie. Pani zwróciła nam uwagę na oprawną wymowę i zapis poznanych literek. Następnie wykonaliśmy zadania z ćwiczeń. Byliśmy tak pracowici, że wykonaliśmy wszystkie ćwiczenia związane z tematem.

W II części zajęć rozmawialiśmy o wybitnym poecie Janie Brzechwie. Naszym pierwszym zadaniem było rozwiązanie krzyżówki i odczytanie hasła, którym okazało się i imię i nazwisko poety. Następnie Pani zapoznała nas z sylwetką Jana Brzechwy, mówiąc iż był on poetą, który napisał między innymi wiele wierszy dla dzieci. Pani zapytała nas czy znamy jakieś jego wiersze? Na początku nikt z nas się nie zgłaszał lecz gdy Pani zaczęła podawać nazwy wierszy takich jak „Kaczka Dziwaczka” czy „Samochwała” oraz „Leń” okazało się, iż cześć z nas zna te wiersze. Kolejne zadanie polegało na wstawieniu samogłosek do tak aby wyszedł nam tytuł wiersza. Nie było to łatwe zadanie ale jak zwykle wspólnymi siłami daliśmy radę. Następnie Pani przeczytała nam
odgadnięte wiersze. Naszym zadaniem było uważnie słuchać czytających osób a następnie odpowiedzieć na pytania: o kim jest wiersz?, czy podobał nam się wiersz i dlaczego?, co najbardziej nam się podobało?. Wysłuchaliśmy wierszy: „”Chrząszcz”, „Kwoka”, „Hipopotam”, „Ręce i nogi”, „Ślimak”, „Żuk”. Wiersze bardzo nam się podobały i wspólnie stwierdziliśmy, że chętnie będziemy czytać wiersze tego poety także w domu. Ostatnim naszym zadaniem było narysować ilustrację do wiersza, który podobał nam się najbardziej.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Dominiki powędrował do Nathaniela mamy nadzieję, że spędza wspólnie wesoło czas.


Praca domowa:
Dokończyć ilustracje do wiersza, kto nie zdążył podczas lekcji

 

Pozdrawiam Justyna Tchorzewska

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top