Klasa 1b, lekcja 10.02.2018

Klasa 1b, lekcja 10.02.2018

Klasa 1b, lekcja 10.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 10.02.2018 została wyłączona

Dzisiaj poznaliśmy kolejny dwuznak „Sz” i „sz”.  Wykonaliśmy ćwiczenia związane z literką aby utrwalić sobie wyrazu w których występuje. Wyszukiwaliśmy litery w czytance oraz utrwaliliśmy sobie głoskowanie i literowanie dwuznaku w wyrazach. Dzieci zapoznały się też z regułką iż dwuznak „Ch” piszemy gdy wymienia się właśnie na „Sz”. Wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach aby utrwalić sobie poznaną zasadę.

Na drugiej części zajęć najpierw dzieci wysłuchały legendy” O Lechu, Czechu u Rusie”. Omówiliśmy sobie treść legendy zwracając uwagę na Gniezno –n pierwszą stolicę Polski, odszukaliśmy je na mapie, oraz na symbolikę godła państwa Polskiego.  Następnie dzieci wyszukiwały wyrazów związanych z legendą. Drugą legendą z jaką zapoznaliśmy się na zajęciach była legenda O „Warsie i Sawie”. Dzieci wysłuchały czytanej legendy.  Wspólnie omówiliśmy treść legendy. Zwracając baczną uwagę na powstanie nazwy Warszawa – obecnej stolicy Polski. Jak również na herb Warszawy, którym jest syrenka. Następnie wykonaliśmy karty pracy zapoznając się z najważniejszymi zabytkami stolicy: Starym Miastem, Łazienkami Królewskimi, Zamkiem Królewskim oraz pomnikami Syrenki Warszawskiej. Na zakończenie zajęć zadaniem dzieci było narysowanie ilustracji do legendy o „Warsie i Sawie”.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Maji powędrował do Wiktora. Życzymy mu owocnej przygody.


Praca domowa:

  • Kserówki

Przypominam o ćwiczeniu słowem z literką „Ż” z wierszy, gdyż po feriach odbędzie się kolejne dyktando.

W tą sobotę 17.02.2018r. dzieci mają ferie. Do szkoły wracamy za tydzień  24.02.2018r.  

Pozdrawiam Justyna Tchorzewska

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top