Klasa 1b, lekcja 10.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 10.02.2018 została wyłączona

Dzisiaj poznaliśmy kolejny dwuznak „Sz” i „sz”.  Wykonaliśmy ćwiczenia związane z literką aby utrwalić sobie wyrazu w których występuje. Wyszukiwaliśmy litery w czytance oraz utrwaliliśmy sobie głoskowanie i literowanie dwuznaku w wyrazach. Dzieci zapoznały się też z regułką iż dwuznak „Ch” piszemy gdy wymienia się właśnie na „Sz”. Wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach aby utrwalić sobie poznaną zasadę.

Na drugiej części zajęć najpierw dzieci wysłuchały legendy” O Lechu, Czechu u Rusie”. Omówiliśmy sobie treść legendy zwracając uwagę na Gniezno –n pierwszą stolicę Polski, odszukaliśmy je na mapie, oraz na symbolikę godła państwa Polskiego.  Następnie dzieci wyszukiwały wyrazów związanych z legendą. Drugą legendą z jaką zapoznaliśmy się na zajęciach była legenda O „Warsie i Sawie”. Dzieci wysłuchały czytanej legendy.  Wspólnie omówiliśmy treść legendy. Zwracając baczną uwagę na powstanie nazwy Warszawa – obecnej stolicy Polski. Jak również na herb Warszawy, którym jest syrenka. Następnie wykonaliśmy karty pracy zapoznając się z najważniejszymi zabytkami stolicy: Starym Miastem, Łazienkami Królewskimi, Zamkiem Królewskim oraz pomnikami Syrenki Warszawskiej. Na zakończenie zajęć zadaniem dzieci było narysowanie ilustracji do legendy o „Warsie i Sawie”.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Maji powędrował do Wiktora. Życzymy mu owocnej przygody.

Praca domowa:

• Kserówki

Przypominam o ćwiczeniu słowem z literką „Ż” z wierszy, gdyż po feriach odbędzie się kolejne dyktando.

W tą sobotę 17.02.2018r. dzieci mają ferie. Do szkoły wracamy za tydzień  24.02.2018r.

Pozdrawiam Justyna Tchorzewska