Klasa 1b, lekcja 10.03.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 10.03.2018 została wyłączona

Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy dwuznak „Dz” i „dz”. Pani wyjaśniła nam jaka jest poprawna wymowa tej literki i zwróciła uwagę na poprawną pisownię. Następnie staraliśmy się wyszukać wyrazy z tym dwuznakiem, które ukryły się w naszej czytance. Okazało się, że było ich naprawdę sporo. Wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach aby utrwalić sobie poznaną literkę.

Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę ze str. 108 „”. Następnie omówiliśmy treść czytanki. Chętnie osoby opowiadały co wiedzą na temat Polskich gór. Wspólnie z Panią odszukaliśmy góry na mapie polski: Bieszczady, Beskidy, Sudety, Karpaty oraz Tatry. Dowiedzieliśmy się, że najwyższy szczyt Polski to Rysy i znajduje się w górach Tatrach. Pani opowiedziała nam, że ludzie żyjący w górach to górale. Mają oni swoją gwarę i strój ludowy, który wspólnie z omówiliśmy. Następnie wysłuchaliśmy legendy „O śpiących rycerzach”.

Na koniec wysłuchaliśmy wiersza „ Nasza mama”. Rozmawialiśmy z Panią na temat Dnia Mamy. Pani wyjaśniła nam, iż w Anglii obchodzimy go 11.03 natomiast w Polsce świętujemy w dniu 26.05. Chętne dzieci opowiadają za co kochają swoje mamy. Wykonaliśmy laurkę tez laurkę dla naszych mam.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Tracy powędrował do Ksawerego. Życzymy mu wesołych przygód.

Rozdałam dzieciom dyktanda. Większość dzieci bardzo dobrze je napisała. Serdecznie gratuluje osobom, które zostały wyróżnione:
1 miejsce: Dawid Szeląg i Eliza Pruś 2 miejsce: Wiktor Kaczor, Julia Mikulska, Oliwia Szydlik
Wyróżnienie: Tracy Jankowska, Maya Vorlicky, Julian Majchrzak Nicol Zwolińska, Alan Kotynia, Eliza Sulowsk

Chętne dzieci z klasy wzięły dziś konkurs w konkursie recytatorskim. Wyniki będą podane 24.03.2018r. lecz już dziś gratuluje wszystkim odważnym, którzy podjęli się tego wyzwania.

Praca domowa

• Ćwiczenia cz.I str. 75: ćw 6