Klasa 1b, lekcja 10.06.2017

Klasa 1b, lekcja 10.06.2017

Klasa 1b, lekcja 10.06.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 10.06.2017 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy pisownię liczebników głównych i porządkowych od 1 do 21. Wkleiliśmy do zeszytów krótkie informacje na temat każdego z tych liczebników. Naszym zadaniem było poznanie pisowni wyrazów, które wszyscy znamy i posługujemy się nimi na co dzień 🙂 Mieliśmy kilka małych problemów z pisownią, ale wszystko to oczywiście kwestia czasu i powtórzeń 🙂

liczb

II część zajęć poświęciliśmy swojej kolejnej lekturze “Bon czy ton czyli savoir vivre dla dzieci” Grzegorza Kasdepke. Oczywiście na początku poznaliśmy znaczenie słów “savoir vivre”. W czasie lekcji Pani przeczytała nam 9 rozdziałów z książki, które oczywiście omówiliśmy.

Były to: Gafa, Gestykulacja, Guma do żucia, Hałasowanie, Kaszel, Kłamstwo, Kłócenie się przy ludziach, Kwiaty, Otwieranie drzwi.

Wyjaśniliśmy sobie pojęcia: gafa i gestykulacja, których do tej pory nie znaliśmy.  Staraliśmy się wspólnie wytłumaczyć znaczenie powiedzenia:

Jak cię widzą, tak cię piszą. Przeprowadziliśmy również dyskusję: czemu służą dobre maniery oraz dlaczego warto znać i stosować zasady kulturalnego zachowania się? Na końcu omawialiśmy nieeleganckie gesty, czynności i odruchy.

Otrzymaliśmy dzisiaj również wyniki z naszego ostatniego dyktanda. Do zdobycia było 15 pkt – 1 pkt za każdy, dobrze napisany wyraz. Największą ilość pkt zdobyli kolejno: Paulinka (15 pkt), Alex (14 pkt) i  Maya (12 pkt). Gratulacje!!!!


Zadanie domowe:
– dokończyć zadania nr 2 i nr 3 dotyczące liczebnika

 

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top