Klasa 1b, lekcja 10.11.2018

Klasa 1b, lekcja 10.11.2018

Klasa 1b, lekcja 10.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 10.11.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach nasza Pani zapoznała nas z różnicą pomiędzy spółgłoską a samogłoską. Do zeszytu wkleiliśmy kartki dotyczące tego zagadnienia. W ramach przećwiczenia nowej wiedzy naszym zadaniem było wyszukanie samogłosek w zapisanych przez Panią na tablicy wyrazach.  Poznaliśmy  także kolejne litery „ą” i „ę”.  Pani wyjaśniła nam, że litery te w polskim języku nie występują na początku zdania, a także zwróciła nam uwagę, że są one podobne do znanych nam już liter a i e.  Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznane litery próbując utworzyć z nich słowa. Nie było to łatwe zadanie. Następnie przeczytaliśmy czytankę a naszym zadaniem było wyszukać ukryte w niej słowa z poznanymi literami. Udało nam się odszukać je wszystkie.

W II części zajęć rozmawialiśmy o Święcie Niepodległości. Pani poinformowała nas że w tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości.  Dowiedzieliśmy się dlaczego dzisiejszy dzień jest tak ważnym świętem w naszym kraju. Pani zapoznała nas z symbolami narodowymi : flagą(biało-czerwoną), godłem(białym orłem na czerwonym tle). Wykonaliśmy prace plastyczną – godło Polski. Nasze prace zawisły na tablicy w korytarzu. Następnie Pani przeczytała nam czytankę z elementarza str. 104 a naszym zadaniem było śledzić tekst palcem. Kolejnym punktem naszych zajęć było wykonanie zadań związanych z tekstem. Na koniec każdy z nas dostał do pokolorowania godło Polski, flagę oraz kotylion.


Praca domowa:
•       Ćwiczenia cz. II:
– str.29, zad. 3 i 4

 
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top