Klasa 1b, lekcja 11.02.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 11.02.2017 została wyłączona

Ostatnie nasze zajęcia to poznanie pisowni polskich nazw miesięcy, dni tygodnia, pór roku, pór dnia oraz nazw posiłków. Pod tematem lekcji wkleiliśmy sobie do zeszytu wiersz Barbary Sudoł pt.: “Rok”, z którego nie tylko dowiedzieliśmy się co charakteryzuje każdy miesiąc, ale również poznaliśmy ich pisownię. Lekcja była dla nas bardzo ciekawa, nawet nie narzekaliśmy, że mamy dużo do pisania w zeszytach:-)  W trakcie lekcji uczyliśmy się również kolejności występowania miesięcy i dni tygodnia.

Poznaliśmy nowe słowa: “świt” i “zmierzch”, a także “podwieczorek”.

Nowością dla nas było również słowo “przedpołudnie”.

Początek drugiej części zajęć to krótki test z wiedzy o Koziołku Matołku. Test wypadł dobrze, większość z nas znała odpowiedzi na pytania. Testy zostały  nam oddane przez Panią do pokazania rodzicom w domu.

Omówiliśmy także w czasie lekcji prawie całą lekturę i przypomnieliśmy sobie najważniejsze przygody naszego bohatera Koziołka Matołka.

Pod koniec lekcji wzięliśmy udział w prezentacji zajęć dodatkowych, które są oferowane w naszej szkole – lekcji karate.

osiolokpaietnikNasz przyjaciel Osiołek Krzyś spędził uroczy tydzień z Hanią P. i powędrował tym razem do Olivera K.

Dyplom Czytelnika Miesiąca Stycznia otrzymali Natalia Ż. i Oliver L. – gratulacje!!!

dyplom

Zadanie domowe:

– nauczę się pisowni nazw miesięcy i dni tygodnia – będzie krótki test na początku kolejnych lekcji
– przeczytam legendę pt. “Wars i Sawa”.

Pozdrawiam,
Ewelina Rytel