Klasa 1b, lekcja 11.03.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 11.03.2017 została wyłączona

Ostatnie nasze zajęcia poświeciliśmy zasadzie pisowni wielkiej litery na początku wyrazów. Przed rozpoczęciem zajęć przypomnieliśmy sobie, że wielką literę zawsze piszemy na początku zdania oraz zawsze po kropce (.).

Do zeszytu wkleiliśmy sobie tabelkę z najważniejszymi zasadami pisowni wielkiej litery, a pod tabelką wypisaliśmy sobie przykłady do każdego punktu z tabelki.  Następnie wkleiliśmy do zeszytu mapę Polski, z której w punktach wypisaliśmy: pełną nazwę naszego państwa, nazwy naszych największych rzek, miasta, które znajdują się na mapie oraz zdanie mówiące o tym, które góry w Polsce są najwyższe i jakie mamy morze.

Rozwiązywaliśmy również zadanie nr 1 i 3 ze strony 8 i 9 naszych ćwiczeń.

Część II zajęć poświęcona była rzece Wiśle, a to za sprawą ustanowienia przez Sejm RP roku 2017 – Rokiem Rzeki Wisły. Mieliśmy krótką prezentację na temat Wisły, przygotowaną przez p. Anetę z kl. III , a następnie rozwiązywaliśmy zadania nr 1 i 3 ze strony 12 i 13 naszych ćwiczeń.

W trakcie zajęć robiliśmy również zaproszenia na uroczystość zorganizowaną dla naszych mam z okazji zbliżającego się Dnia Mamy. Przedstawienie odbędzie się 25.03, o godz. 11.30 w POK.

zaproszenie

Dyplom Czytelnika Miesiąca Lutego otrzymała Natalia Ż. – gratulacje!

Dyplom-Natalia

Zadanie domowe:
– ćw. 2  i 4 – str. 8 i 9
– ćw. 2 str. 13
– praca semestralna (nieobowiązkowa) –  narysować rzekę Wisłę oraz podpisać obrazek krótką rymowanką.  Prace należy oddać do dnia 08.04.2017

Pozdrawiam,
Ewelina Rytel