Klasa 1b, lekcja 11.11.2017

Klasa 1b, lekcja 11.11.2017

Klasa 1b, lekcja 11.11.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 11.11.2017 została wyłączona

 

Na ostatnich zajęciach nasza Pani zapoznała nas z różnicą pomiędzy spółgłoską a samogłoską. Do zeszytu wkleiliśmy kartki dotyczące tego zagadnienia. W ramach przećwiczenia nowej wiedzy naszym zadaniem było wyszukanie samogłosek w zapisanych przez Panią na tablicy wyrazach. Poznaliśmy  także kolejne litery „ą” i „ę”.  Pani wyjaśniła nam, że litery te w polskim języku nie występują na początku zdania, a także zwróciła nam uwagę, że są one podobne do znanych nam już liter a i e.  Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznane litery próbując utworzyć z nich słowa. Nie było to łatwe zadanie. Następnie przeczytaliśmy czytankę a naszym zadaniem było wyszukać ukryte w niej słowa z poznanymi literami. Udało nam się odszukać je wszystkie.

flaga PLW II części zajęć rozmawialiśmy o Święcie Niepodległości. Dowiedzieliśmy się dlaczego dzisiejszy dzień jest tak ważnym świętem w naszym kraju. Pani zapoznała nas z symbolami narodowymi : flagą(biało-czerwoną), godłem(białym orłem na czerwonym tle) i hymnem (Mauzer Dąbrowskiego), którego fragment wysłuchaliśmy.  Następnie Pani przeczytała nam czytankę z elementarza str. 104 a naszym zadaniem było śledzić tekst palcem. Kolejnym punktem naszych zajęć było wykonanie zadań związanych z tekstem. Na koniec każdy z nas dostał do pokolorowania godło Polski.

 

W następną sobotę 18.11.2017r. w godzinach  16.30- 19.00 odbędzie się zabawa Andrzejkowa, wszystkie dzieci wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Jeżeli mielibyście Państwo jakieś niedopalone świece, które nie są już potrzebne w domu to prosilibyśmy o przyniesienie ich do szkoły w tym dniu 🙂


Praca domowa:
Ćwiczenia cz. I:
– str. 38, napisać literki ą i ę
– str.39 zadanie 3, zadanie 5 dokończyć (dzieci, które nie zdążyły w klasie)

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top