Klasa 1b, lekcja 12.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 12.05.2018 została wyłączona

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o zasadach pisowni Wielką Literą. Pani rozdała nam wiersz, który zawierał w sobie reguły dotyczące pisania wielkich liter. Kartki wkleiliśmy  do zeszytów a następnie wykonaliśmy zadania z kart pracy aby utrwalić sobie poznane zasady.

Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę z Elementarza str. 128 „Koledzy”. Następnie przystąpiliśmy do wykonywania zadań z ćwiczeń str.  52-53. Zastanawialiśmy się jaki powinien być dobry kolega. Chętne dzieci mogły opowiedzieć o swoim ulubionym koledze. Następnie wysłuchaliśmy „Bajki o dwóch ołówkach”.  Omówiliśmy wraz z Panią przeczytany tekst. Staraliśmy się znaleźć cechy dobrego przyjaciela: lojalny, odważny, prawdomówny, przyjacielski, wesoły, pomocny itp. Na zakończenie zajęć Pani rozdała nam kolorowanki.

Pani rozdała dyplomy dla czytelników miesiąca kwietnia. Laureatami zostali: Ksawery Wiśniewski, Dawid Szeląg oraz Wiktor Kaczor. Gratulujemy !!

Praca domowa:

• Ćwiczenia cz.II str.52 ćw: 2, str.53 ćw: 5