Klasa 1b, lekcja 12.05.2018

Klasa 1b, lekcja 12.05.2018

Klasa 1b, lekcja 12.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 12.05.2018 została wyłączona

 

 

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o zasadach pisowni Wielką Literą. Pani rozdała nam wiersz, który zawierał w sobie reguły dotyczące pisania wielkich liter. Kartki wkleiliśmy  do zeszytów a następnie wykonaliśmy zadania z kart pracy aby utrwalić sobie poznane zasady.

Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę z Elementarza str. 128 „Koledzy”. Następnie przystąpiliśmy do wykonywania zadań z ćwiczeń str.  52-53. Zastanawialiśmy się jaki powinien być dobry kolega. Chętne dzieci mogły opowiedzieć o swoim ulubionym koledze. Następnie wysłuchaliśmy „Bajki o dwóch ołówkach”.  Omówiliśmy wraz z Panią przeczytany tekst. Staraliśmy się znaleźć cechy dobrego przyjaciela: lojalny, odważny, prawdomówny, przyjacielski, wesoły, pomocny itp. Na zakończenie zajęć Pani rozdała nam kolorowanki.

Pani rozdała dyplomy dla czytelników miesiąca kwietnia. Laureatami zostali: Ksawery Wiśniewski, Dawid Szeląg oraz Wiktor Kaczor. Gratulujemy !!


Praca domowa:

  • Ćwiczenia cz.II str.52 ćw: 2, str.53 ćw: 5

  • dokończyć kserówki

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top