Klasa 1b, lekcja 13.01.2018

Klasa 1b, lekcja 13.01.2018

Klasa 1b, lekcja 13.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 13.01.2018 została wyłączona

Po przerwie ochoczo zabraliśmy się do nauki.  Zajęcia zaczęliśmy od obiecanego dyktanda. Wszyscy wytrwale zapisywaliśmy podawane przez Panią wyrazy – wszyscy mamy nadzieję na I miejsce. Na ostatnich zajęciach poznaliśmy kolejną literę „Ż” i „ż”. Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznaną w dzisiejszym dniu literę próbując utworzyć z nią słowa. Przeczytaliśmy czytankę w elementarzu próbując odnaleźć w niej wszystkie wyrazy z nowo poznaną literą. Pani zapoznała nas z poprawnym zapisem literki „Ż” i „Ż” a następnie wykonaliśmy wszystkie zadania związane z literką. Pani zapoznała nas z wymianą literki „Ż” na literę „g” wykonaliśmy zadania, które miały nam utrwalić tą regułę. 

Na drugiej części zajęć wraz z Panią powtórzyliśmy scenariusz, niektórzy z nas muszą jeszcze poćwiczyć. Wspólnie odśpiewaliśmy także piosenkę „Czacza dla Babci i Dziadka”. Następnie zabraliśmy się za wykonanie laurek na prezent dla dziadków. Sami konstruowaliśmy życzenia. Pani zapisała nam je na tablicy byśmy mogli poprawnie je przepisać.  

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Nicoli, powędrował do Julka S. Mamy nadzieję, że barwnie spędzi czas.


Praca domowa:

  • Ćwiczenie piosenki i ról na Dzień Babci i Dziadka

 

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top