Klasa 1b, lekcja 13.05.2017

Klasa  1b, lekcja 13.05.2017

Klasa 1b, lekcja 13.05.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 13.05.2017 została wyłączona

Witam serdecznie,
W czasie naszej ostatniej lekcji rozmawialiśmy o nazwach zawodów oraz o zasadzie pisowni “rz” na końcu nazw zawodów. Pod tematem lekcji wkleiliśmy sobie tabelkę, która mówi właśnie  o tej zasadzie. Następnie mieliśmy małą zabawę – Pani wylosowała kilku uczniów, których zadaniem było przedstawienie ruchem, mimiką napisanego przez nią samą na kartce zawodu. Reszta klasy próbowała odgadnąć  o jaki zawód/profesję chodzi. Tak bardzo dobrze odgrywaliśmy swoje role, że nie było problemu z odgadywaniem. Wszystkie nazwy wpisywaliśmy na tablicę w rzędzie. Następnie wszyscy razem zgadywaliśmy żeńskie formy zapisanych zawodów/profesji i obserwowaliśmy, co stało się z “rz” – oczywiście wymieniało się na “r”!. Po pierwszej zabawie przyszedł czas na następną, tym razem były to zagadki. Wkleiliśmy teksty zagadek do zeszytów  i próbowaliśmy zgadnąć o jaki zawód/profesję chodzi. Mieliśmy małe problemy z odgadnięciem “piekarza” i “aptekarza”.

Na lekcji religii ksiądz Waldek rozdał nam kolejne obrazki do pokolorowania. Tym razem lekcja religii dotyczyła objawienia Matki Bożej w Fatimie. W tym roku, w dniu 13 maja obchodziliśmy 100. rocznicę objawień fatimskich. Matka Boska objawiła się po raz pierwszy w Fatimie w dniu 13 maja 1917 roku, dzieciom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Sześć objawień Matki Boskiej było poprzedzone trzema objawieniami Anioła: wiosną, latem i jesienią 1916 roku. W okresie od 13 maja do 13 października 1917 roku dzieci z Fatimy miały być świadkami objawień Matki Bożej Fatimskiej, podczas których miały im zostać przekazane trzy tajemnice fatimskie.

index4 Druga część zajęć przeznaczona została na omówienie baśni Hansa Christiana Andersena pt. “Calineczka”. W czasie zajęć mówiliśmy o postaciach, które występują w baśni oraz o ich cechach zewnętrznych. Przy okazji przypomnieliśmy sobie, że wszystkie te cechy, które wymieniliśmy to przecież przymiotniki. Opowiadaliśmy także, co najbardziej nam się podobało w baśni, a co nas w niej zasmuciło. Każde z nas otrzymało krótki test na temat wiadomości o “Calineczce”, na który rozwiązanie mieliśmy 5 minut. Potem wszyscy razem sprawdzaliśmy swoje odpowiedzi.

Dyplom Czytelnika Miesiąca Kwietnia otrzymała Paulinka – gratulacje!!!!

1

Otrzymaliśmy kolejny zestaw wyrazów do opanowania na konkurs ortograficzny. W nabliższą sobotę (20.05) odbędzie się drugie dyktando.


Zadanie domowe:
– tabelka w zeszycie – uzupełnij zdania nazwami zawodów/profesji
– krzyżówka w zeszycie – rozwiąż krzyżówkę.

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top