Klasa 1B, lekcja 13.10.2018

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 13.10.2018 została wyłączona

Na początku zajęć kolejny raz przećwiczyliśmy występ na Pasowanie na Pierwszoklasistę tym razem w Sali na dole. Role już opanowane piosenka tez już ładnie brzmi  Dziś poznaliśmy kolejne litery alfabetu: „D”,”D” oraz „E”, „e”. Próbowaliśmy podać wyrazy które kończą się lub zaczynają na poznane litery – naprawdę dobrze nam poszło. Pani zapoznała nas z poprawnym zapisem tych liter.
Następnie wykonaliśmy zadania z ćwiczeń aby utrwalić sobie poznane wiadomości. Następnie Pani zapoznała nas z pojęciem kolejność alfabetyczna. Wspólnie wymieniliśmy po kolej litery z polskiego alfabetu. Potem naszym zadaniem było ułożyć wyrazy zapisane przez Panią na tablicy według kolejności alfabetycznej. Na początku było to dla nas skomplikowane ale praktyczka czyni mistrza i po chwili już wiedzieliśmy o co chodzi. Pani zapowiedziała, że będziemy ćwiczyć tę umiejętność na kolejnych lekcjach.

Druga cześć zajęć rozpoczęła się od wysłuchania czytanki z elementarza str. 84. Następnie naszym zadaniem było wykonać wskazane przez nauczycielkę czynności jeśli zdanie przez nią wypowiedziane nas dotyczy. To było wesołe zadanie. Następnie mieliśmy ruchem pokazać czynności związane z higieną. Kolejnym zadaniem dla nas były zagadki słowne dotyczące higieny – rewelacyjnie sobie z tym poradziliśmy. Wykonaliśmy też test z którego wyszło że wszyscy w klasie jesteśmy wzorowymi czyściochami dlatego też na koniec zajęć każdy z nas dostał pamiątkowy Dyplom.

Przypominam, że za tydzień 20.10.2018r.o godzinie 11.30. odbędzie się Pasowanie na
Pierwszoklasistę W związku z tym iż, zaczynamy tego dnia wcześniej zajęcia kończymy o 14.30.

Praca domowa:
Ćwiczenia cz.I str. 27 ćw: 3; Str. 29 ćw: 3