Klasa 1B, lekcja 13.10.2018

Klasa 1B, lekcja 13.10.2018

Klasa 1B, lekcja 13.10.2018

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 13.10.2018 została wyłączona

Na początku zajęć kolejny raz przećwiczyliśmy występ na Pasowanie na Pierwszoklasistę tym razem w Sali na dole. Role już opanowane piosenka tez już ładnie brzmi  Dziś poznaliśmy kolejne litery alfabetu: „D”,”D” oraz „E”, „e”. Próbowaliśmy podać wyrazy które kończą się lub zaczynają na poznane litery – naprawdę dobrze nam poszło. Pani zapoznała nas z poprawnym zapisem tych liter.
Następnie wykonaliśmy zadania z ćwiczeń aby utrwalić sobie poznane wiadomości. Następnie Pani zapoznała nas z pojęciem kolejność alfabetyczna. Wspólnie wymieniliśmy po kolej litery z polskiego alfabetu. Potem naszym zadaniem było ułożyć wyrazy zapisane przez Panią na tablicy według kolejności alfabetycznej. Na początku było to dla nas skomplikowane ale praktyczka czyni mistrza i po chwili już wiedzieliśmy o co chodzi. Pani zapowiedziała, że będziemy ćwiczyć tę umiejętność na kolejnych lekcjach.

Druga cześć zajęć rozpoczęła się od wysłuchania czytanki z elementarza str. 84. Następnie naszym zadaniem było wykonać wskazane przez nauczycielkę czynności jeśli zdanie przez nią wypowiedziane nas dotyczy. To było wesołe zadanie. Następnie mieliśmy ruchem pokazać czynności związane z higieną. Kolejnym zadaniem dla nas były zagadki słowne dotyczące higieny – rewelacyjnie sobie z tym poradziliśmy. Wykonaliśmy też test z którego wyszło że wszyscy w klasie jesteśmy wzorowymi czyściochami dlatego też na koniec zajęć każdy z nas dostał pamiątkowy Dyplom.

Przypominam, że za tydzień 20.10.2018r.o godzinie 11.30. odbędzie się Pasowanie na
Pierwszoklasistę W związku z tym iż, zaczynamy tego dnia wcześniej zajęcia kończymy o 14.30.


Praca domowa:
Ćwiczenia cz.I str. 27 ćw: 3; Str. 29 ćw: 3
Ćwiczenia cz.II Str. 5 – całość

Pozdrawiam Justyna Tchorzewska

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top