Klasa 1b, lekcja 14.01.2017

Klasa 1b, lekcja 14.01.2017

Klasa 1b, lekcja 14.01.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 14.01.2017 została wyłączona

 

 

 

 

Nasze zajęcia w dniu 14.01 rozpoczęliśmy od powtórki wiadomości o literce “ż”. Następnie przeszliśmy do tematu naszych zajęć, a więc wyrazów z “rz”. Na początek wkleiliśmy sobie pierwszą tabelkę, która mówiła o zasadzie pisowni “rz”, gdy wymienia się na “r”. Zrobiliśmy sobie kilka przykładów wymiany. Potem poznaliśmy literki, po których zawsze piszemy “rz”. Są to: “p”, “b”, “t”, “d”, “k”, “g”, “h”, “j”, “w”.

Oczywiście przy tej okazji poznaliśmy wyjątki od tej reguły.

Zapisaliśmy sobie w zeszytach najczęściej używane słowa, wyjątkiem był wyraz “gżegżółka”. Tutaj Pani pokazała nam wyraz, z którego pisownią niejeden dorosły ma problemy. Byliśmy pod wrażeniem….

Do zeszytu wkleiliśmy sobie także wyrazy, w których “rz” nie wymienia się. Pani poprosiła nas, abyśmy czytali sobie wyrazy z listy raz dziennie i nawet się nie zorientujemy, kiedy zapamiętamy sobie ich pisownię.

Na lekcji religii rozmawialiśmy o odpowiedziach, które udzielamy kapłanowi w czasie mszy świętej, gdy usłyszymy “Pan z wami” – odpowiadamy “I z duchem twoim”; po słowach “słowa Ewangelii według św…..” odpowiadamy ” Chwała Tobie Panie” i czynimy kciukiem prawej ręki znaki krzyża na czole, ustach i sercu. Po Ewangelii kapłan mówi: “oto Słowo Boże”, (gdy czytany fragment pochodził ze Starego Testamentu) – odpowiadamy “Chwała Tobie Panie” lub kapłan mówi “oto Słowo Pańskie”, (gdy czytany fragment pochodził z Nowego Testamentu) – odpowiadamy “Chwała Tobie Chryste”.

Wiemy również, że po przeczytaniu Ewangelii ksiądz całuje księgę mówiąc “niech słowa Ewangelii zgładzą nasze grzechy”. Całowanie księgi oznacza obecność Chrystusa w głoszonym słowie.

HaniaHania-wpis-z-pamietnikaOsiołek Krzyś po udanym tygodniu spędzonym z Hanią S. powędrował do Natalii Ż.

 

 

 

 

 

 
Dyplom Czytelnika Miesiąca Grudnia otrzymała nasza koleżanka Maya – gratulacje!Maya

Po przerwie mieliśmy naszą pierwszą próbę oraz robiliśmy laurki na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Już nie możemy się doczekać naszego występu!!!!

Na ostatnich zajęciach Pani rozdała nam również nasze testy. Wynik klasy był dobry i Pani była zadowolona.

 

Pozdrawiam,
Ewelina Rytel

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top