Klasa 1b, lekcja 14.01.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 14.01.2017 została wyłączona

Nasze zajęcia w dniu 14.01 rozpoczęliśmy od powtórki wiadomości o literce “ż”. Następnie przeszliśmy do tematu naszych zajęć, a więc wyrazów z “rz”. Na początek wkleiliśmy sobie pierwszą tabelkę, która mówiła o zasadzie pisowni “rz”, gdy wymienia się na “r”. Zrobiliśmy sobie kilka przykładów wymiany. Potem poznaliśmy literki, po których zawsze piszemy “rz”. Są to: “p”, “b”, “t”, “d”, “k”, “g”, “h”, “j”, “w”.

Oczywiście przy tej okazji poznaliśmy wyjątki od tej reguły.

Zapisaliśmy sobie w zeszytach najczęściej używane słowa, wyjątkiem był wyraz “gżegżółka”. Tutaj Pani pokazała nam wyraz, z którego pisownią niejeden dorosły ma problemy. Byliśmy pod wrażeniem….

Do zeszytu wkleiliśmy sobie także wyrazy, w których “rz” nie wymienia się. Pani poprosiła nas, abyśmy czytali sobie wyrazy z listy raz dziennie i nawet się nie zorientujemy, kiedy zapamiętamy sobie ich pisownię.

Na lekcji religii rozmawialiśmy o odpowiedziach, które udzielamy kapłanowi w czasie mszy świętej, gdy usłyszymy “Pan z wami” – odpowiadamy “I z duchem twoim”; po słowach “słowa Ewangelii według św…..” odpowiadamy ” Chwała Tobie Panie” i czynimy kciukiem prawej ręki znaki krzyża na czole, ustach i sercu. Po Ewangelii kapłan mówi: “oto Słowo Boże”, (gdy czytany fragment pochodził ze Starego Testamentu) – odpowiadamy “Chwała Tobie Panie” lub kapłan mówi “oto Słowo Pańskie”, (gdy czytany fragment pochodził z Nowego Testamentu) – odpowiadamy “Chwała Tobie Chryste”.

Wiemy również, że po przeczytaniu Ewangelii ksiądz całuje księgę mówiąc “niech słowa Ewangelii zgładzą nasze grzechy”. Całowanie księgi oznacza obecność Chrystusa w głoszonym słowie.

HaniaHania-wpis-z-pamietnikaOsiołek Krzyś po udanym tygodniu spędzonym z Hanią S. powędrował do Natalii Ż.

Dyplom Czytelnika Miesiąca Grudnia otrzymała nasza koleżanka Maya – gratulacje!Maya

Po przerwie mieliśmy naszą pierwszą próbę oraz robiliśmy laurki na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Już nie możemy się doczekać naszego występu!!!!

Na ostatnich zajęciach Pani rozdała nam również nasze testy. Wynik klasy był dobry i Pani była zadowolona.

Pozdrawiam,
Ewelina Rytel