Klasa 1b, lekcja 14.10.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 14.10.2017 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy litery „D” i „E”. Wysłuchaliśmy wiersza „Oj, boli” – próbując zapamiętać wszystkie wyrazy zaczynające się na głoskę „D”.  Następnie Pani zapisała wielką i mała literę na tablicy zwracając nam uwagę na poprawne pisanie litery. ykonaliśmy ćwiczenia związane z pisownią tych liter. Następnie przypomnieliśmy sobie kolejność  alfabetyczną  i wykonaliśmy związane z tym zadania.

W II części zajęć rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Zaczęliśmy od zabawy w której mieliśmy wstać gdy przeczytane przez Panią zdanie było prawdziwe. Wypowiadaliśmy się na temat dlaczego należy jeść owoce i warzywa, pić wodę  a unikać napojów gazowanych, nie jeść o zbyt późnej porze itp. Po czym naszym zadaniem było rozwiązać zagadki słowne związane z warzywami i owocami. Następnie wysłuchaliśmy czytanki z elementarza ze strony 86 i wykonywaliśmy związane z tekstem zadania.

Pani przyniosła dzisiaj do kasy pluszowego misia. Powiedziała nam, że miś ma na imię „Podróżnik” a to dlatego, że bardzo lubi podróżować a także, że chciałby nas lepiej poznać i co tydzień z innym dzieckiem będzie podróżował do jego domu. Osoba która dostaje misia ma za zadanie wypełnić „pamiętnik” – zeszyt wpisując co ciekawego robiła z misiem w domu.

Praca domowa:

• Wykonać zadania wklejone do zeszytu
  • Ćwiczenia cz. I :

– str.26 zadanie 1 – dokończyć