Klasa 1B, lekcja 16.02.2019

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 16.02.2019 została wyłączona

Dzisiejsze poznaliśmy kolejny dwuznak „Cz” i „cz”. Wykonaliśmy ćwiczenia związane z literką aby utrwalić sobie wyrazy w których występuje. Wyszukiwaliśmy litery w czytance oraz utrwaliliśmy sobie głoskowanie i literowanie dwuznaku w wyrazach. Wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach aby utrwalić sobie poznaną literkę.

Na drugiej części zajęć utrwalaliśmy sobie poznane dotychczas zasady gramatyczne i ortograficzne. Zaczęliśmy od przypomnienie sobie co to są samogłoski i spółgłoski – nadal część z nas ma z tym jeszcze problem. Kolejnym zagadnieniem był podział wyrazu na sylaby, głoski i litery tutaj radzimy sobie już znacznie lepiej. Przypomnieliśmy sobie alfabet oraz układaliśmy wyrazy według tej kolejności. Następnie przypomnieliśmy sobie poznane zasady ortograficzne:
– wymianę „ó” na „o” oraz „e” jak również wyrazy z „ó” niewymiennym
– wymianę „ż” na „g” jak również wyrazy z „ż” niewymiennym
– wymianę „rz” na „r” jak również wyrazy z „rz” niewymiennym
– wymianę „ch” na „s”oraz zasadę, ze „ch” piszemy zawsze na końcu
wyrazu (wyjątek „druh”) jak również wyrazy z „ch” niewymiennym

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Klary powędrował do Pawła. Życzymy mu owocnej przygody.

Za tydzień 23.02 zajęć nie ma – przerwa feryjna.

Za 2 tygodnie 02.03.19 – w godz. 16.00-18.00 – zapraszamy dzieci na bal karnawałowy.

Praca domowa:
• Ćwiczenia cz.I str. 67: ćw 3 i 5