Klasa 1b, lekcja 16.06.2018

Klasa 1b, lekcja 16.06.2018

Klasa 1b, lekcja 16.06.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 16.06.2018 została wyłączona

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od testu sprawdzającego naszą wiedzę poznaną w ciągu roku szkolnego. Następnie utrwaliliśmy sobie pisownię liczb od 1 do 10. Okazało się, że większość z nas nie miała z tym większego problemu. Kolejnym zagadnieniem była zapoznanie z pojęciem „liczebnik porządkowy”. Pani wyjaśniła nam, co to takiego, następnie zapisaliśmy sobie w zeszycie liczebniki porządkowe od pierwszego do dziesiątego.

Na drugiej części zajęć rozmawialiśmy na temat zbliżającego się dnia Ojca. Pani wyjaśniła nam, że w Anglii to święto obchodzone jest 17.06 natomiast w Polsce 23.06. Uczyliśmy się piosenki pt. „Tata jest potrzebny” oraz wykonaliśmy laurki, które następnie pięknie pokolorowaliśmy. Każdy z nas namalował też portret rodziców najpiękniej jak potrafił.

Pani rozdała dyplomy dla najlepszego czytelnika miesiąca Maja. Laureaci to:

  • Nicol Zwolińska
  • Eliza Pruś
  • Wiktor Kaczor

Gratuluje!!!

Miś Podróżnik po długim pobycie u Julka M. powędrował do Patryka G. mamy nadzieję, że czeka do wiele ciekawych przygód.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top