Klasa 1b, lekcja 16.12.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 16.12.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy kolejną literę „F” i „F”. Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznaną w dzisiejszym dniu literę próbując utworzyć z nią słowa. Przeczytaliśmy czytankę w elementarzu próbując odnaleźć w niej wszystkie wyrazy z nowo poznaną literą. Pani zapoznała nas z poprawnym zapisem literki „F” i „f” a następnie wykonaliśmy wszystkie zadania związane z literką.  Dzisiaj Pani wręczyła dyplomy dla najlepszego czytelnika miesiąca Listopada. Dyplom otrzymało dwóch chłopców Julian M. i Dawid Sz. – serdecznie im gratulujemy. Dostaliśmy też do domu dzienniczki czytania na miesiąc Grudzień. Następnie Pani zapoznała nas z piosenką na Dzień Babci i Dziadka i rozdała chętnym dzieciom kwestie do nauki, które wkleiliśmy do zeszytu.

Po przerwie całą klasą zeszliśmy do auli, gdzie odbyły się Jasełka a następnie spotkanie z Mikołajem. Każda klasa musiała zaśpiewać jakąś kolędę – my śpiewaliśmy „Przybieżeli do Betlejem”.  Każdy z nas dostał od Mikołaja na pamiątkę jego „portret” kryjący w środku słodkości.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Alana, powędrował do Nicole. Mamy nadzieję, że barwnie spędzi czas.

Praca domowa:

• Ćwiczenie piosenki i ról na Dzień Babci i Dziadka