Klasa 1b, lekcja 17.03.2018

Klasa 1b, lekcja 17.03.2018

Klasa 1b, lekcja 17.03.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 17.03.2018 została wyłączona

 

 

Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy dwuznak „Dź” i „dź”. Pani wyjaśniła nam jaka jest poprawna wymowa tej literki i zwróciła uwagę na poprawną pisownię. Następnie staraliśmy się wyszukać wyrazy z  tym dwuznakiem, które ukryły się w naszej czytance. Wspólnie z Panią przypomnieliśmy sobie dzielenie na głoski i litery wyrazów z dwuznakami. Utrwalaliśmy sobie też różnicę pomiędzy Dz i Dź. By lepiej zapoznać się z poznanym dwuznakiem wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach.

Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę ze str. 88 „Powitanie Wiosny”. Następnie omówiliśmy treść czytanki. Wyjaśniliśmy sobie, iż Marzanna jest symbolem zimy, a gaik symbolem wiosny. Dowiedzieliśmy się, że to Polska tradycja, iż w pierwszy dzień wiosny 21 marca, Marzanne rzucamy do rzeki by odeszła zima i przyszła wiosna. Zapoznaliśmy się też z symbolami wiosny: powrót ptaków: jaskółka, bocian itp., kwiaty: zawilce, tulipany, pierwiosnki, krokusy, sasanki itp., pączki na drzewach oraz cieplejsza pogoda za oknem. By utrwalić sobie tę wiedzę odgadywaliśmy wiosenne zagadki. Dobrze nam poszło gdyż odgądliśmy wszystkie. Na koniec Pani zaśpiewała nam piosenkę „Mała wiosna” a naszym zadaniem było namalować portret „Pani Wiosny” widzianej naszymi oczami, wszyscy dzielnie się sprawiliśmy.

 

 

 

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Ksawerego  powędrował do Elizy S.. Życzymy mu wesołych wielu przygód.

Pani rozdała dyplomy dla czytelnika miesiąca lutego. Laureatami zostali: Eliza Pruś, Wiktor Kaczor oraz Krystian Janiec. Gratulujemy !!!

 


Praca domowa:

  • Ćwiczenia cz.I str. 77: ćw 3
  • Ćwiczenia cz.II str.12: pokolorować kolorowankę i str. 13: ćw 4

Proszę o przyniesienie na następne zajęcia dzienniczków za miesiąc marzec gdyż za tydzień są nasze ostatnie zajęcia przed świętami.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top