Klasa 1b, lekcja 17.06

Klasa 1b, lekcja 17.06

Klasa 1b, lekcja 17.06

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 17.06 została wyłączona

Nasze ostatnie zajęcia poświęcone zostały nazwom roślin i zwierząt. Na początku rozmawialiśmy o nazwach młodych zwierząt. W tym miejscu poznaliśmy nowe słowa: klacz i jagnię. Następnie zastanawialiśmy się, jak nazywają się odgłosy, które wydają zwierzęta. Do zeszytów wkleiliśmy wiersz pt. ” Wiejska muzyka”, gdzie mieliśmy wiele przykładów nazw zwierzęcych odgłosów oraz wypisaliśmy kilka własnych. Nowością tutaj była nazwa odgłosu konia. Nasza koleżanka Helenka wykazała się bardzo dużą znajomością nazw zwierzęcych odgłosów. Kolejny wiersz jaki poznaliśmy i wkleiliśmy do zeszytu nosi tytuł  „W naszym ogródeczku”. Po przeczytaniu wiersza, kolorem żółtym zaznaczaliśmy nazwy warzyw, natomiast kolorem różowym/czerwonym – nazwy kwiatów. Poznaliśmy również pisownię nieco trudniejszych nazw roślin i zwierząt, którymi posługujemy się na co dzień. Na koniec zrobiliśmy 3 przykłady l. poj. i l. mn. wykorzystując nazwy młodych zwierząt.

Część druga naszych lekcji to poznanie Torunia, a co za tym idzie – Mikołaja Kopernika  i pierników. Przerabialiśmy ćwiczenia ze str. 27-29.

Zanim zaczęliśmy omawiać zdjęcia przedstawiające Toruń, Pani pokazała nam na mapie PL, gdzie znajduje się to miasto. Poznaliśmy oczywiście najważniejsze odkrycie Mikołaja Kopernika, a mianowicie, że to Ziemia krąży wokół Słońca, a nie na odwrót. Bardzo dużą wiedzą na ten temat wykazał się Tomuś.

Pani rozdała nam nasze testy. Wyniki były bardzo wysokie. Najlepsze wyniki: Tomuś i  Maya – 100% ; Natalia Ż., Paulinka, Krzyś – 98%;  Nikoś, Oliver L. – 94%

Wielkie gratulacje!

Pani Justyna Salamon wręczyła trzem uczniom nagrody za najlepsze wyniki z ostatniego dyktanda. Byli to: Paulinka, Alex  i Maya. Kolejny, już ostatni konkurs odbędzie się w dniu 01.07.

4

Dyplom Najlepszego Czytelnika Miesiąca Maja otrzymała Paulinka. Gratulacje!

6

Pani przekazała również Dyplomy za systematyczne czytanie w mijającym roku szkolnym. Otrzymali go wszyscy, którzy przynajmniej 4 razy w ciągu roku szkolnego oddali dzienniczki czytania. Byli to: Paulinka, Hania S., Natalia Ż., Oliver L., Oliver K. i Nikoś – Gratulacje!!!!

5

W czasie lekcji robiliśmy również laurki dla naszych tatusiów z okazji zbliżającego się Dnia Taty.

 3

2

1


Zadanie domowe:
– ćwiczenia strona 76 – rozdałam dzieciom wydruk z książki, na podstawie którego proszę zrobić ćwiczenie
– ćwiczenia strona 30.
– przeczytać „Baśń o 12 miesiącach” – rozdałam dzieciom tekst (przesyłam również w załączeniu).

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top