Klasa 1b, lekcja 17.11.2018

Klasa 1b, lekcja 17.11.2018

Klasa 1b, lekcja 17.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 17.11.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy kolejne litery „B” i „P”. Pani wyjaśniła nam, że litery te są do siebie bardzo podobne i pokazała w jaki sposób możemy je odróżnić za pomocą przyłożenia ręki do krtani. Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznane litery próbując utworzyć z nich słowa. Następnie przeczytaliśmy czytankę a naszym zadaniem było wyszukać ukryte w niej słowa z poznanymi literami. Udało nam się odszukać je wszystkie. Utrwalaliśmy też poznaną już wiedzę a więc różnicę pomiędzy głoską i samogłoską oraz sylabą, głoską a literą. Następnie wykonaliśmy zadania z ćwiczeń.

W II części zajęć rozmawialiśmy o wybitnym poecie Julianie Tuwimie. Naszym pierwszym zadaniem było wykreślenie powtarzających się liter w szeregu i przeczytanie powstałego hasła, jakim było imię i nazwisko poety. Następnie Pani zapoznała nas z sylwetką Juliana Tuwima, mówiąc iż był on poetą, który napisał między innymi wiele wierszy dla dzieci. Pani zapytała nas czy znamy jakieś jego wiersze? W związku z tym, że nikt się nie zgłaszał naszym zadaniem było ułożenie tytułów wierszy z sylab. Nie było to łatwe lecz daliśmy radę: „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Okulary”, Bambo”, „Abecadło”. Następnie Pani odczytała nam te wiersze, część z nas już je znała. Naszym zadaniem było uważnie słuchać a następnie odpowiedzieć na pytania: o kim jest wiersz?, czy podobał nam się wiersz i dlaczego?, co najbardziej nam się podobało? Wiersze bardzo nam się podobały i wspólnie stwierdziliśmy, że chętnie będziemy czytać wiersze tego poety także w domu.


Praca domowa:
• Narysować ilustrację do jednego z wierszy Juliana Tuwima, tego wysłuchanego na zajęciach lub jakiegoś innego wysłuchanego w domu i przyniesienie na następne zajęcia.
W następną sobotę 24.11.2017r.w związku ze światowym Dniem Pluszowego Misia (25.11) proszę aby wszystkie dzieci przyniosły ze sobą swojego pluszowego misia lub pluszową zabawkę.

 

Pozdrawiam Justyna Tchorzewska

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top