Klasa 1b, lekcja 17.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 17.11.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy kolejne litery „B” i „P”. Pani wyjaśniła nam, że litery te są do siebie bardzo podobne i pokazała w jaki sposób możemy je odróżnić za pomocą przyłożenia ręki do krtani. Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznane litery próbując utworzyć z nich słowa. Następnie przeczytaliśmy czytankę a naszym zadaniem było wyszukać ukryte w niej słowa z poznanymi literami. Udało nam się odszukać je wszystkie. Utrwalaliśmy też poznaną już wiedzę a więc różnicę pomiędzy głoską i samogłoską oraz sylabą, głoską a literą. Następnie wykonaliśmy zadania z ćwiczeń.

W II części zajęć rozmawialiśmy o wybitnym poecie Julianie Tuwimie. Naszym pierwszym zadaniem było wykreślenie powtarzających się liter w szeregu i przeczytanie powstałego hasła, jakim było imię i nazwisko poety. Następnie Pani zapoznała nas z sylwetką Juliana Tuwima, mówiąc iż był on poetą, który napisał między innymi wiele wierszy dla dzieci. Pani zapytała nas czy znamy jakieś jego wiersze? W związku z tym, że nikt się nie zgłaszał naszym zadaniem było ułożenie tytułów wierszy z sylab. Nie było to łatwe lecz daliśmy radę: „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Okulary”, Bambo”, „Abecadło”. Następnie Pani odczytała nam te wiersze, część z nas już je znała. Naszym zadaniem było uważnie słuchać a następnie odpowiedzieć na pytania: o kim jest wiersz?, czy podobał nam się wiersz i dlaczego?, co najbardziej nam się podobało? Wiersze bardzo nam się podobały i wspólnie stwierdziliśmy, że chętnie będziemy czytać wiersze tego poety także w domu.

Praca domowa:
• Narysować ilustrację do jednego z wierszy Juliana Tuwima, tego wysłuchanego na zajęciach lub jakiegoś innego wysłuchanego w domu i przyniesienie na następne zajęcia.
W następną sobotę 24.11.2017r.w związku ze światowym Dniem Pluszowego Misia (25.11) proszę aby wszystkie dzieci przyniosły ze sobą swojego pluszowego misia lub pluszową zabawkę.

Pozdrawiam Justyna Tchorzewska