Klasa 1b, lekcja 18.02.2017

Klasa 1b, lekcja 18.02.2017

Klasa 1b, lekcja 18.02.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 18.02.2017 została wyłączona

Witam serdecznie,

Nasze ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiego testu dot. pisowni polskich nazw miesięcy i dni tygodnia. Czas do przerwy poświęciliśmy na powtórzenie wiadomości o literkach “u”, “ó”, “ż”, “rz”, “h” i “ch”.

Otrzymaliśmy od naszej Pani kartki, na których rozwiązywaliśmy zadania:

  1. odmiana wyrazów np. ó=o, g=ż,
  1. pisownia wyrazów ze słuchu,
  1. pisownia prostych zdań ze słuchu.

Na odwrocie kartki, pod zadaniem nr 3 mamy zapisany zakres wyrazów, które będą na teście. Są to wyrazy zebrane z naszych lekcji, które Pani chciałaby, abyśmy umieli pisać poprawnie. Tylko te wyrazy będą występowały na teście oraz wszystkie przykłady odmian z zeszytu:-)

Na drugiej części zajęć opowiadaliśmy legendę “Wars i Sawa” – mówiliśmy o dwóch różnych wersjach tej legendy. W czasie lekcji Pani przeczytała nam trzecią wersję, którą miała w swojej książce nasza koleżanka Hania S.  Następnie czytaliśmy legendę o “Juracie – Królowej Bałtyku” oraz o “Panu Twardowskim”.

Na lekcję religii ksiądz Waldek przyniósł nam kolejne obrazki do pokolorowania. Tym razem był to Noe i jego arka. Były pytania i odpowiedzi dot. tego co przedstawia rysunek, kim jest postać na rysunku, co było powodem potopu, jak skończyła się historia Noego i jego arki.

20170218_090504637_iOS

20170218_090523658_iOS

Osiołek Krzyś powrócił do klasy po udanym weekendzie spędzonym z Oliverem K. Zakończyliśmy pisać nasz pamiętnik. Będziemy wspominali nasze zapiski z pamiętnika pod koniec roku szkolnego i przypominali sobie jak spędzaliśmy czas z naszym przyjacielem.

 


Zadanie domowe:
– nauczę się pisowni i odmian wyrazów na test – pierwsze zajęcia po feriach.

 

Pozdrawiam,
Ewelina Rytel

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top