Klasa 1b, lekcja 18.02.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 18.02.2017 została wyłączona

Witam serdecznie,

Nasze ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiego testu dot. pisowni polskich nazw miesięcy i dni tygodnia. Czas do przerwy poświęciliśmy na powtórzenie wiadomości o literkach “u”, “ó”, “ż”, “rz”, “h” i “ch”.

Otrzymaliśmy od naszej Pani kartki, na których rozwiązywaliśmy zadania:

1. odmiana wyrazów np. ó=o, g=ż,
  1. pisownia wyrazów ze słuchu,
  1. pisownia prostych zdań ze słuchu.

Na odwrocie kartki, pod zadaniem nr 3 mamy zapisany zakres wyrazów, które będą na teście. Są to wyrazy zebrane z naszych lekcji, które Pani chciałaby, abyśmy umieli pisać poprawnie. Tylko te wyrazy będą występowały na teście oraz wszystkie przykłady odmian z zeszytu:-)

Na drugiej części zajęć opowiadaliśmy legendę “Wars i Sawa” – mówiliśmy o dwóch różnych wersjach tej legendy. W czasie lekcji Pani przeczytała nam trzecią wersję, którą miała w swojej książce nasza koleżanka Hania S.  Następnie czytaliśmy legendę o “Juracie – Królowej Bałtyku” oraz o “Panu Twardowskim”.

Na lekcję religii ksiądz Waldek przyniósł nam kolejne obrazki do pokolorowania. Tym razem był to Noe i jego arka. Były pytania i odpowiedzi dot. tego co przedstawia rysunek, kim jest postać na rysunku, co było powodem potopu, jak skończyła się historia Noego i jego arki.

20170218_090504637_iOS

20170218_090523658_iOS

Osiołek Krzyś powrócił do klasy po udanym weekendzie spędzonym z Oliverem K. Zakończyliśmy pisać nasz pamiętnik. Będziemy wspominali nasze zapiski z pamiętnika pod koniec roku szkolnego i przypominali sobie jak spędzaliśmy czas z naszym przyjacielem.

Zadanie domowe:
– nauczę się pisowni i odmian wyrazów na test – pierwsze zajęcia po feriach.

Pozdrawiam,
Ewelina Rytel