Klasa 1b, lekcja 18.03.2017

Klasa 1b, lekcja 18.03.2017

Klasa 1b, lekcja 18.03.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 18.03.2017 została wyłączona

W ostatnią sobotę na szych zajęciach mówiliśmy o czasowniku. Do zeszytów wkleiliśmy sobie małą “prezentację” zawierającą kilka informacji na temat czasownika. To co my musimy umieć to to, że czasownik oznacza czynność i odpowiada na pytania: co robi? co się z nim dzieje? Reszta informacji z “prezentacji” przyda się nam w kolejnych latach nauki. W zeszytach wypisaliśmy przykłady czasowników, które zostały przez nas podane. Następnie pisaliśmy krótkie zdania, w których zaznaczaliśmy czasownik. Ostatnim naszym zadaniem była odmiana czasownika “stać”. Pani wybrała ten czasownik ponieważ mamy problemy z jego pisownią, w szczególności słowa “stoi” 🙂

Drugą część zajęć przeznaczyliśmy dla tematu “wiosna”, a w szczególności zwyczaju topienia Marzanny. Pani opowiadała nam na czym ten zwyczaj polega oraz pokazała przykładowe zdjęcia topionej Marzanny. Mieliśmy również trochę czasu na swobodne wypowiedzi na temat marcowej pogody, czynności wykonywanych wiosną w ogrodzie, ptaków powracających wiosną do Polski, pierwszych kwiatach oraz owadach, które zauważamy wiosną.

W ostatnią sobotę odbyło się również oficjalne otwarcie naszej biblioteki. Mieliśmy krótką prezentację na temat książek, które się w niej znajdują oraz ich opisu, a także na temat konkursu czytelnika. Dla tych wytrwałych czytelników przewidziane są nagrody. Składaliśmy przysięgę, byliśmy pasowani na czytelnika oraz otrzymaliśmy Dyplomy Czytelnika.


Zadanie domowe:
– ułożę zdania z rozsypanki wyrazowej wklejonej do zeszytu i podkreślę w nich czasowniki.

 

Pozdrawiam,
Ewelina Rytel

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top