Klasa 1b, lekcja 18.11.2017

Klasa 1b, lekcja 18.11.2017

Klasa 1b, lekcja 18.11.2017

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 18.11.2017 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy  kolejne litery „B” i „P”.  Pani wyjaśniła nam, że litery te są do siebie bardzo podobne i pokazała w jaki sposób możemy je odróżnić  za pomocą przyłożenia ręki do krtani.  Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznane litery próbując utworzyć z nich słowa. Następnie przeczytaliśmy czytankę a naszym zadaniem było wyszukać ukryte w niej słowa z poznanymi literami. Udało nam się odszukać je wszystkie. Następnie wykonaliśmy zadania z ćwiczeń.

zajęcia 18.11W II części zajęć rozmawialiśmy o wybitnym poecie Julianie Tuwimie. Naszym pierwszym zadaniem było wykreślenie powtarzających się liter w szeregu i przeczytanie powstałego hasła, jakim było imię i nazwisko poety. Następnie Pani zapoznała nas z sylwetką Juliana Tuwima, mówiąc iż był on poetą, który napisał między innymi wiele wierszy dla dzieci. Pani zapytała nas czy znamy jakieś jego wiersze? W związku z tym, że nikt się nie zgłaszał naszym zadaniem było ułożenie tytułów wierszy z sylab. Nie było to łatwe  lecz daliśmy radę i okazało się, że są to nam znane wiersze takie jak : „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Okulary”, Bambo”, „Abecadło”, „Słoń Trąbalski”, Idzie Grześ”.  Następnie Pani rozdała nam mniej znane wiersze autora. Naszym zadaniem było uważnie słuchać czytających osób a następnie odpowiedzieć na pytania: o kim jest wiersz?, czy podobał nam się wiersz i dlaczego?, co najbardziej nam się podobało?.  Wysłuchaliśmy wierszy: „O Grzesiu kłamczuchu i jego ciotce”, „Stół”, „Ptasie plotki”, „Trudny rachunek” i „Wszyscy dla wszystkich”. Wiersze bardzo nam się podobały i wspólnie stwierdziliśmy, że chętnie będziemy czytać wiersze tego poety także w domu.


Praca domowa:

  • Ćwiczenia cz. I:- str. 41, zad 4- str.43 zad. 4

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top