Klasa 1B, lekcja 19.01.2019

Klasa 1B, lekcja 19.01.2019

Klasa 1B, lekcja 19.01.2019

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 19.01.2019 została wyłączona

Dzisiaj na zajęciach poznaliśmy  kolejną literę „Rz” i „rz”. Pani wyjaśniła nam, że jest to dwuznak. Zapoznała nas z pojęciem, poinformowała, iż w języku polskim mamy takich dwuznaków 7, 
zapoznaliśmy się też z zasadą dzielenia na głoski i  litery dwuznaków. Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznaną w dzisiejszym dniu literę próbując utworzyć z nią słowa. Przeczytaliśmy czytankę w elementarzu próbując odnaleźć w niej wszystkie wyrazy z nowo poznaną literą. Pani zapoznała nas z poprawnym zapisem literki „Rz” i „rz” a następnie wykonaliśmy wszystkie zadania związane z literką. Pani zapoznała nas z wymianą literki „Rz” na literę „R” wykonaliśmy zadania, które miały nam utrwalić tą regułę.

Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę z Elementarza str. 110. Następnie omówiliśmy przeczytany tekst z którego dowiedzieliśmy się co to jest kosmos, kto był pierwszym człowiekiem a kosmosie i jak nazywał się pierwszy polak który poleciał w kosmos. Następnie wraz z Panią omówiliśmy budowę układy Słonecznego. Pani  powiedziała nam, że kiedyś ludzie myśleli iż to ziemia jest w centrum układu planet. Dopiero polski astronom Mikołaj Kopernik autor dzieła „O obrocie ciał niebieskich” zauważył, że to słońce jest nieruchome a pozostałe planety krążą wokół niego. Dlatego też mówimy, że Mikołaj Kopernik „Wstrzymał słońce, ruszył ziemię”. Pani pokazała nam portret znanego astronoma i okazało się, że cześć z nas uczyła się o nim nawet w Angielskiej szkole. Zapoznaliśmy się także z miastem w którym urodził się Kopernik czyli Toruniem, sprawdziliśmy gdzie na mapie znajduje się to miasto i dowiedzieliśmy, że oprócz astronoma słynie również ze 
smacznych toruńskich pierniczków.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Wiktora, powędrował do Klary. Mamy nadzieję, że czeka go tam wiele przygód.

Proszę o przyniesienie na następne zajęcia dzienniczków czytania za miesiąc grudzień.

 


Praca domowa:
•       Ćwiczenia cz. II str. 34 zad.3, str 35 zad.5

Z poważaniem Justyna Tchorzewska

 
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top