Klasa 1b, lekcja 20.01.2018

Klasa 1b, lekcja 20.01.2018

Klasa 1b, lekcja 20.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 20.01.2018 została wyłączona

Dzisiaj nasze zajęcia rozpoczęliśmy od występu na Dzień Babci i Dziadka, były wiersze, życzenia i piosenki i oczywiście prezenty. Po poczęstunku przeszliśmy do Sali. Pani rozdała nam nasze dyktanda. Najlepsza była Oliwia Sz., która zrobiła tylko jeden błąd , czołówce znaleźli się też Eliza P. (2 błędy) oraz Julian S. i Nicole (3 błędy) – GRATULACJE. Na zajęciach poznaliśmy  kolejną literę „Rz” i „rz”. Pani wyjaśniła nam, że jest to dwuznak. Zapoznała nas z pojęciem, poinformowała, iż w języku polskim mamy takich dwuznaków zapoznaliśmy się też z zasadą dzielenia na głoski litery dwuznaków. Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznaną w dzisiejszym dniu literę próbując utworzyć z nią słowa. Przeczytaliśmy czytankę w elementarzu próbując odnaleźć w niej wszystkie wyrazy z nowo poznaną literą. Pani zapoznała nas z poprawnym zapisem literki „Rz” i „rz” a następnie wykonaliśmy wszystkie zadania związane z literką. Pani zapoznała nas z wymianą literki „Rz” na literę „R” wykonaliśmy zadania, które miały nam utrwalić tą regułę. Dostaliśmy także kserówki zawierające słówka z „Ż” i „Rz”, które znajda się na kolejny dyktandzie. Ochoczo zabieramy się już do pracy.

Na drugiej części rozmawialiśmy o mieście Kraków. Wysłuchaliśmy czytanki ze Elementarza str. 102. Następnie Pani pokazała nam na mapie gdzie znajduje się Kraków, oraz z najważniejszymi zabytkami Krakowa: Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki, Smocza Jama. Wysłuchaliśmy także legendy W. Chotomskiej „ O smoku ze Smoczej Jamy”, poznając historię smoka Wawelskiego.

W dniu 27.01.2018r. odbędzie się w szkole Bal Karnawałowy o 16:30, zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów z rodzeństwem z przebraniach karnawałowych.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Juliana S., powędrował do Amelii. Mamy nadzieję, że czeka go tam wiele przygód.


Praca domowa:

  • Ćwiczenia cz. II str. 26 zad. 1, str. 27 zad. 4

 

Z poważaniem Justyna Tchorzewska

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top