Klasa 1b, lekcja 20.10.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 20.10.2018 została wyłączona

Po emocjach zawiązanych z pasowaniem na ucznia pierwszej klasy podczas którego dzieci zaprezentowały wiersze i piosenkę wróciliśmy do Sali.

W I części zajęć poznaliśmy litery „C” i „N”. Naszym zadaniem było zastanowieniem się jakie znamy wyrazy zaczynające się i kończą tymi literami, udało nam się znaleźć ich sporą ilość. Następnie
przeczytaliśmy wyrazy z naszego elementarza dzieląc je na sylaby oraz głoski. Pani zapisała nam wielką i mała literę na tablicy po czym przeszliśmy do zadań znajdujących się w ćwiczeniach nr I na stronach od 30 do 33.

Dziś wzięliśmy udział w zajęciach logopedycznych. Naszym zadaniem była synchronizacja mówienia wiersza i ruchu. Dzieci świetnie się bawiły ćwicząc poprawną wymowę oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

W następną sobotę 27.10.2017r. zajęć nie ma. Dzieci odpoczywają w domu.

Praca domowa:
• Ćwiczenia cz.I str. 31, ćw: 3, str.33, ćw: 2
• Osoby które nie dokończyły reszty zadań na zajęciach – proszę aby zrobiły je w domu

Pozdrawiam Justyna Tchorzewska