Klasa 1B, lekcja 21.10.2017

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 21.10.2017 została wyłączona

Po emocjach zawiązanych z pasowaniem na ucznia pierwszej klasy wróciliśmy do Sali. W pierwszej części zajęć  pisaliśmy zapowiedziany wcześniej test. Było to pięć zadań, które rozwiązywaliśmy indywidualnie.

W II części zajęć poznaliśmy litery „C” i „N”. Naszym zadaniem było zastanowieniem się jakie znamy wyrazy zaczynające się tymi literami, udało nam się znaleźć ich sporą ilość. Pani zapisała nam wielką i mała literę na tablicy po czym przeszliśmy do zadań znajdujących się w ćwiczeniach nr I na stronach od 30 do 33.

W klasie Pani rozdała nam dzienniczki czytania. Dzienniczki te trzeba przynieść na ostatnie zajęcia listopadowe ( 26.11.2017r.) Mają one służyć nam do zapisywania przeczytanych książek, tekstów, bajek itp.  Dziecko które będzie najbardziej sumiennym czytelnikiem w danym miesiącu otrzyma dyplom i drobny upominek.

W następną sobotę 28.10.2017r. zajęć nie ma. Dzieci odpoczywają w domu 🙂

Praca domowa:
Ćwiczenia nr I :
napisanie literki N dużej i małej
33 zadanie 3
dokończenie zadań ze stron 30-33 (dzieci, które nie zdążyły tego zrobić na zajęciach w klasie)