Klasa 1B, lekcja 22.09.2018

Klasa 1B, lekcja 22.09.2018

Klasa 1B, lekcja 22.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 22.09.2018 została wyłączona

Dzisiejsze na zajęciach zaczęliśmy od zapoznania się z naszą Panią Justynką. Następnie Pani rozdała kwestii na Pasowanie na Pierwszoklasistę. Chętne dzieci wkleiły swoje kwestie do zeszytu. Pani rozdała też piosenkę, którą będziemy śpiewać podczas uroczystości. Dziś poznaliśmy kolejne litery alfabetu: „I”,”i” oraz „S”, „s”. Próbowaliśmy podać wyrazy które kończą się lub zaczynają na poznane litery. Pani zapoznała nas z poprawnym zapisem tych liter. Następnie wykonaliśmy zadania z ćwiczeń aby utrwalić sobie poznane wiadomości.

Na drugiej części zajęć rozmawialiśmy na temat pory roku jaką jest jesień. Przeczytaliśmy czytankę z Elementarza str. 118 i omówiliśmy jej tekst. Pani powiedziała nam, iż kalendarzowa Jesień zaczyna się dokładnie jutro czyli 23 września. Następnie pani pokazała nam dary jesieni które udało jej się znaleźć w parku podczas spaceru. Próbowaliśmy dopasować liście do nazw drzew oraz nazwy owoców. Nie było to wcale takie proste ale daliśmy radę. Każdy z nas został też obdarowany kasztankiem.
Wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach oraz wykonaliśmy pracę plastyczną „Pani Jesień” – dorysowanie postaci pani Jesieni do kartki z przyklejonym jesiennym liściem.


Praca domowa:
Ćwiczenia cz.I str. 14 ćw: 1, str.17 ćw: 2, ćw: 3
Ćwiczenia cz.II str. 42 ćw: 3, str.43 ćw: 5
Praca domowa dodatkowa dla chętnych, wraz z rodzicami wybrać się na poszukiwanie skarbów Pani Jesieni, jeśli uda się jakieś znaleźć proszę o przyniesienie na następną lekcję aby dziecko mogło o tym opowiedzieć.

Proszę Państwa o pomoc w nauczeniu się kwestii na pasowanie dzieci, które się zgłosiły. Tak jak napisałam po wyżej kwestie zostały wklejone do zeszytu. Nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie się pasowanie, jak tylko będę znała datę niezwłocznie Państwa poinformuje.

 

Pozdrawiam Justyna Tchorzewska

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top