Klasa 1b, lekcja 22.10.2016

Klasa 1b, lekcja 22.10.2016

Klasa 1b, lekcja 22.10.2016

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 22.10.2016 została wyłączona

Przed poznaniem kolejnej spółgłoski miękkiej Pani zrobiła nam kolejną powtórkę  z zasad pisowni spółgłosek miękkich a następnie przyszedł czas na właściwą naukę. Nasze ostatnie zajęcia poświęciliśmy tym razem na lepsze poznanie literek “ni” i “ń”.  Ćwiczenie pierwsze poświęcone było pisowni wyrazów ze słuchu. Najpierw wylosowani przez Panią uczniowie pisali wyrazy na tablicy, potem przepisywaliśmy je do zeszytu. Kolejne ćwiczenie poświęcone było prostej odmianie słów: koń, jeleń, słoń przy pomocy liczebników. Ostatnim ćwiczeniem, które robiliśmy w zeszycie  było przepisywanie zdań, uzupełniając je odpowiednimi wyrazami i pamiętając o ich odmianie.

Na lekcji religii rozmawialiśmy o uroczystości Wszystkich Świętych, w czasie, której wspominamy wszystkich, którzy umarli, a którzy są świętymi i są w niebie oraz o Dniu Wszystkich Zmarłych, w którym wspominamy wszystkich, którzy zmarli. Dowiedzieliśmy się również, że nazwa Halloween jest prawdopodobnie skrótem angielskiej nazwy All Hallows` Eve, który oznacza wigilię Wszystkich Świętych.

nsmail-2nsmail-3Po udanym tygodniu spędzonym z Gabrysią, nasz przyjaciel Osiołek Krzyś powędrował do Olivera L.

Drugą część zajęć rozpoczęliśmy od poznania autora “Przygód Koziołka Matołka”. Dowiedzieliśmy się, kiedy żył, kim był i co jeszcze napisał Kornel Makuszyński; kim był Marian Walentynowicz; a także Pani przedstawiła nam nformacje ogólne na temat książki. Następnie przeszliśmy do czytania księgi pierwszej. Czytając, wyjaśnialiśmy sobie trudne  i niezrozumiałe przez nas słowa oraz po przeczytaniu krótkiego fragmentu – opowiadaliśmy sobie własnymi słowami przeczytany przed chwilą tekst.


Zadanie domowe:

– tabelka w zeszycie – przepisać zdania do zeszytu, uzupełniając je odpowiednimi wyrazami; – nauczyć się Katechizmu Młodego Polaka;

– nauczyć się pierwszych zwrotek kolęd: Wśród nocnej ciszy; W żłobie leży, Gdy śliczna Panna, Przybieżeli do Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki (+ II zwrotka również)

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top