Klasa 1b, lekcja 23.06.2018

Klasa 1b, lekcja 23.06.2018

Klasa 1b, lekcja 23.06.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 23.06.2018 została wyłączona

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy na temat rodzaj zdań. Pani wyjaśniła nam, iż dzielą się one na trzy rodzaje: oznajmujące, pytające i rozkazujące.  Każde z tych zdań kończy się innym znakiem interpunkcyjnym: kropką, pytajnikiem lub wykrzyknikiem. Pani wyjaśniła nam jaki znak stawiać przy odpowiednim zdaniu. Następnie wykonaliśmy zadania utrwalające poznaną wiedzę.

Na drugiej części zajęć zajmowaliśmy się nową porą roku. Przeczytaliśmy czytankę z elementarza str. 98, którą wspólnie omówiliśmy. Pani wyjaśniła nam, że 21 czerwca rozpoczęło się lato.  Próbowaliśmy sobie przypomnieć, które z poznanych miesięcy są letnie. Oczywiście: czerwiec, lipiec i sierpień. Następnie zastanawialiśmy się jakie są oznaki lata: słońce, ciepło, owoce, wakacje itp.  Rozwiązywaliśmy także zagadki słowne dotyczące nowej pory roku.

Miś Podróżnik zakończył już swoje podróże na ten rok. Było mu bardzo miło gościć w domach dzieci. Jego pamiętnik jest pełen barwnych wspomnień. Dziękuje bardzo za wsparcie w tej inicjatywie.

 

 

 


Praca domowa:

  • Ćwiczenia cz.II str. 22-23 ćw: 1,2,3

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top