Klasa 1b, lekcja 23.06.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 23.06.2018 została wyłączona

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy na temat rodzaj zdań. Pani wyjaśniła nam, iż dzielą się one na trzy rodzaje: oznajmujące, pytające i rozkazujące.  Każde z tych zdań kończy się innym znakiem interpunkcyjnym: kropką, pytajnikiem lub wykrzyknikiem. Pani wyjaśniła nam jaki znak stawiać przy odpowiednim zdaniu. Następnie wykonaliśmy zadania utrwalające poznaną wiedzę.

Na drugiej części zajęć zajmowaliśmy się nową porą roku. Przeczytaliśmy czytankę z elementarza str. 98, którą wspólnie omówiliśmy. Pani wyjaśniła nam, że 21 czerwca rozpoczęło się lato.  Próbowaliśmy sobie przypomnieć, które z poznanych miesięcy są letnie. Oczywiście: czerwiec, lipiec i sierpień. Następnie zastanawialiśmy się jakie są oznaki lata: słońce, ciepło, owoce, wakacje itp.  Rozwiązywaliśmy także zagadki słowne dotyczące nowej pory roku.

Miś Podróżnik zakończył już swoje podróże na ten rok. Było mu bardzo miło gościć w domach dzieci. Jego pamiętnik jest pełen barwnych wspomnień. Dziękuje bardzo za wsparcie w tej inicjatywie.

Praca domowa:

• Ćwiczenia cz.II str. 22-23 ćw: 1,2,3