Klasa 1b, lekcja 24.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 24.02.2018 została wyłączona

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od dyktanda z wyrazami „Ż” i „Rz”. Wszyscy mamy gorącą nadzieje, że napisaliśmy je poprawnie. Następnie poznaliśmy kolejny dwuznak „Cz” i „cz”.  Wykonaliśmy ćwiczenia związane z literką aby utrwalić sobie wyrazy w których występuje. Wyszukiwaliśmy litery w czytance oraz utrwaliliśmy sobie głoskowanie i literowanie dwuznaku w wyrazach. Wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach aby utrwalić sobie poznaną literkę.

Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę ze str. 110 „Kosmos”. Następnie omówiliśmy treść czytanki. Chętnie wypowiadaliśmy się na temat tego co wiemy o kosmosie i planetach. Pani zapoznała nas z nazwą Układ Słoneczny. Wspólnie omówiliśmy sobie planety wchodzące w jego skład. Następnie Pani zapoznała nas z osobą Mikołaja Kopernika, który był astronomem. Obserwował gwiazdy, planety i kosmos i dokonał wielkiego odkrycia, iż Słońce jest nieruchome a wszystkie inne planety wraz z Ziemią kręcą się wokół niego.  Dowiedzieliśmy się, iż astronom urodził się w Toruniu. Wspólnie omówiliśmy sobie zabytki Torunia oraz rozmawialiśmy o piernikach z których wytwarzania słynie to miasto.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Wiktora powędrował do Tracy. Życzymy mu owocnej przygody.

Rozdałam dzieciom dzienniczki czytania na miesiąc Marzec. Proszę o przyniesienie na następny tydzień dzienniczków z miesiąca Lutego.

Za 2 tygodnie 10.03.18 – godz. 09.10 – Przedstawienie teatralne “Akademia Pana Kleksa” Proszę poinformować rodziców, aby dzieci przyniosły na następne zajęcia £3 na bilet. Uczniów z II zmiany również serdecznie zapraszamy na przedstawienie, ale muszą zostać odebrani przez opiekunów po przedstawieniu.

Praca domowa:

• Ćwiczenia cz.I str. 67: ćw 3 i 5