Klasa 1b, lekcja 24.03.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 24.03.2018 została wyłączona

Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy dwuznak „Dż” i „dż”. Pani wyjaśniła nam jaka jest poprawna wymowa tej literki i zwróciła uwagę na poprawną pisownię. Następnie staraliśmy się wyszukać wyrazy z  tym dwuznakiem, które ukryły się w naszej czytance.. Utrwalaliśmy sobie też różnicę pomiędzy Dz, Dź i Dż. By lepiej zapoznać się z poznanym dwuznakiem wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach. Następnie wraz z Panią powtórzyliśmy sobie i utrwaliliśmy wszystkie poznane dwuznaki: rz,sz, cz, ch, dz, dź ,dż. Zapisywaliśmy podawane przez Panią dwuznaki oraz zapisywaliśmy zdania z dwuznakami dyktowane przez Panią. Przypomnieliśmy sobie także w jaki sposób dzielimy wyrazy z dwuznakami na sylaby, głoski i litery.

Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę ze str. 90 „Wiosna w ogrodzie”. Następnie omówiliśmy treść czytanki. Wykonując związane z nią zadania utrwaliliśmy sobie jakie kwiaty pojawiają się wiosną oraz jak nazywamy czynności wykonywane wiosną w ogrodzie. Następnie rozmawialiśmy na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci wypowiadały się na temat tradycji związanych z tymi świętami: święcenie koszyczka, symbole świąt, potrawy świąteczne oraz lany poniedziałek.  Następnie wykonywaliśmy pisanki – kolorując flamastrami styropianowe jajka i stworzyliśmy świątecznego baranka z płatków kosmetycznych.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym Elizy S. powędrował do Jessicy.  Życzymy mu wesołych przygód.

Pani rozdała nam materiały do kolejnego dyktanda, tym razem na literkę Rz. Dyktando odbędzie się po przerwie świątecznej.

Rozpoczynamy Świąteczną przerwę do szkoły wracamy 14.04.2018r.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę spokojnych, rodzinnych i radosnych świąt. Odpoczynku w gronie rodziny, smacznego jajka i mokrego dyngusa. Justyna Tchorzewska

Praca domowa:

• Ćwiczenia cz.I str. 79 ćw: 3 i 5