Klasa 1B, lekcja 24.11.2018

Klasa 1B, lekcja 24.11.2018

Klasa 1B, lekcja 24.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 24.11.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy kolejne litery „W” i „Ł”. Pani zwróciła nam uwagę aby nie mylić literek z angielskim, gdyż cześć z nas W czyta jak Ł. Utrwalaliśmy sobie pojęcie sylaba, głoska i
litera. Ćwiczyliśmy też układanie wyrazów według kolejności alfabetycznej. Idzie nam to coraz lepiej. Następnie naszym zadaniem było podzielenie na sylaby i na głoski zapisane na tablicy słów. Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznane w dzisiejszym dniu litery próbując utworzyć z nich słowa. Następnie wykonaliśmy zadania z ćwiczeń.

W II części zajęć czytaliśmy z elementarza czytankę ze strony 114. Rozmawialiśmy o zwierzętach. Tych dużych i tych małych. Zapisaliśmy na tablicy ich nazwy dzieląc je na sylaby głoski. Odgadywaliśmy też jakie zwierzęta żyją w Afryce, Azji a jakie w Australii. Wspólnymi siłami udało nam się rozwiązać te zagadki. Kolejnym zagadnieniem dzisiejszych zajęć był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przynieśliśmy z domu swojego misia/ przytulankę. Chętne dzieci mogły opowiedzieć o swoim pluszowym przyjacielu. Przeczytany wiersz Czesława Janczarskiego „Naprawiamy misia” uświadomił nam jak należy traktować naszych pluszowych przyjaciół.


Praca domowa:

• Ćwiczenia cz. I: – str. 45, zad 3

 

Pozdrawiam Justyna Tchorzewska

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top