Klasa 1B, lekcja 26.01.2019

Klasa 1B, lekcja 26.01.2019

Klasa 1B, lekcja 26.01.2019

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 26.01.2019 została wyłączona

Na pierwszej części zajęć utrwaliliśmy sobie porządkowanie wyrazów według kolejności alfabetycznej. Niektórym dzieciom idzie to już naprawdę dobrze inni potrzebują jeszcze niewielkiej pomocy.
Poznaliśmy kolejną literą alfabetu „H” i „h”. Razem z Panią przeczytaliśmy sylaby zawierające poznaną w dzisiejszym dniu literę próbując utworzyć z nią słowa. Następnie wyszukaliśmy w tekście wyrazy z nowo poznaną literą i zapisaliśmy je na tablicy. Wykonaliśmy ćwiczenia związane z literką aby utrwalić sobie wyrazy w których występuję.
Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę z Elementarza str. 94 i rozmawialiśmy na temat muzeum – co to za miejsce ?? co można tam zobaczyć. Dzieci opowiadały też o swoich wizytach w muzeum. Gdzie były, z kim i co zobaczyły. Zapoznałam dzieci z pojęciami: eksponat i kustosz. Rozwiązując zadania w ćwiczeniach rozmawialiśmy o starych zawodach tj.: kołodziej, ludwisarz. Na koniec zajęć zastanawialiśmy się jak należy zachowywać się w muzeum. Wspólnie ustaliliśmy, iż należy trzymać się Pani lub przewodnika. Nie należy biegać, jeść i pić.

W następnym tygodniu dzieci idą na wycieczkę do Science Media Muzeum. Wyruszymy zaraz po rozpoczęciu zajęć. Proszę o przyprowadzenie dzieci normalnie do klasy, gdyż wyruszymy dopiero po sprawdzeniu obecności. Wycieczka potrwa około godziny więc na 13.45 powinniśmy być powrotem i do godziny 15.45 odbędą się normalnie lekcje. Wycieczka nie jest płatna gdyż wstęp do Media Musem jest bezpłatny.


Praca domowa:
• Ćwiczenia cz. II, str. 18, zad. 2 str. 19, zad. 4

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top