Klasa 1b, lekcja 27.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 27.01.2018 została wyłączona

Dzisiaj poznaliśmy kolejną literą alfabetu „H” i „h”.  Wykonaliśmy ćwiczenia związane z literką aby utrwalić sobie wyrazu w których występuję.  Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę z Elementarza str. 94 i rozmawialiśmy na temat muzeum – co to za miejsce ?? co można tam zobaczyć,  jak się należy w muzeum zachowywać. ??

Mieliśmy też zajęcia z Panią logopedą podczas których: ćwiczyliśmy poprawny oddech, mięśnie okrężne ust, podniebienie, kierowanie strumienia powietrza.  Ćwiczyliśmy narządy artykulacyjne,  analizę słuchową, rytmizację tekstu połączoną z koordynacją słuchowo – ruchowo – wzrokowa. Naszym zadaniem było przeniesienie a następnie przedmuchanie za pomocą słomki pasków bibuły z jednego miejsca na drugie, następnie tworzyliśmy prace plastyczne rozdmuchując krople farby za pomocą słomki, na koniec za pomocą szablonu ćwiczyliśmy koordynację podczas powtarzania rymowanki.

Pani rozdała nam  Dyplomy Czytelnika Grudnia. Nagrodzeni zostali Dawid Szełąg, Oliwier Rogala oraz Eliza Pruś- Gratulujemy.

Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Julka powędrował do Oliwii.

Pozdrawiam Justyna Tchorzewska