Klasa 1B, lekcja 28.01.2017

Klasa 1B, lekcja 28.01.2017

Klasa 1B, lekcja 28.01.2017

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 28.01.2017 została wyłączona

Ostatnie nasze zajęcia poświęciliśmy na głębsze poznanie zasad pisowni wyrazów z “ch”. Na początku wkleiliśmy do naszych zeszytów tabelkę z zasadami pisowni, a następnie pod tabelką w 6-ciu punktach wypisaliśmy sobie przykłady. Wiemy, że piszemy “ch” wtedy, gdy wymienia się na “sz”; zawsze na końcu wyrazów, za wyjątkiem słowa “druh” oraz zawsze po spółgłosce “s”. Poznaliśmy imiona, które zawierają “ch”, kilka nazw własnych oraz najbardziej popularne wyrazy, w których “ch występuje na początku oraz w środku.

Na wielką pochwałę zasługuje nasz kolega Alex, który sam, bez żadnej podpowiedzi i niczyjej pomocy podał przykłady trzech nazw własnych zawierających “ch”. Były to: Chile, Kazachstan i Manchester. Wielkie brawa dla Alexa!

Na lekcję religii ksiądz Waldek przyniósł nam kolejne obrazki do pokolorowania. Tym razem przedstawiały one Świętą Rodzinę. Poznaliśmy nowe słowo: “aureola”, które oznacza świętego. Aureole znajdują się nad głową każdej osoby świętej. Mają kolor żółty lub złoty, czasami jasno pomarańczowy. Dowiedzieliśmy się od księdza Waldka, że każdy może zostać świętym. Rozmawialiśmy więc na temat tego, co trzeba zrobić, aby być świętym. Nasze odpowiedzi to: być grzecznym, kochać Jezusa, modlić się, słuchać się rodziców. Z obrazka odczytaliśmy, że trzeba być również pracowitym  i pomocnym, tak jak Jezus, który bardzo pomagał swoim rodzicom na co dzień.

W czasie lekcji religii kolorowaliśmy jedną, wybraną przez siebie postać z obrazka, reszta jest do dokończenia w domu.

Po przerwie czytaliśmy Księgę 4 “Przygód Koziołka Matołka”. Każde z nas przeczytało fragment tekstu po 2 razy. Nie zdążyliśmy niestety przeczytać całości, dlatego sami musimy dokończyć w domu. Za tydzień będzie konkurs wiedzy z części 4 naszej lektury.

krzyś

pamiętnik

Osiołek Krzyś spędził fantastyczny czas z Krzysiem co zostało uwiecznione na zdjęciu wklejonym do pamiętnika. Kolejny tydzień nasz przyjaciel spędzi z Alanem.

 

 


Zadanie domowe:

– dokończyć  kolorowanie obrazka Świętej Rodziny,

– dokończyć czytanie Księgi 4 “Przygód Koziołka Matołka”,

– uzupełnić podanymi wyrazami historyjkę  o gołębiach, która została wklejona do zeszytów.

 

Pozdrawiam,
Ewelina Rytel

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top