Klasa 1b, lekcja 28.04.2018

Klasa 1b, lekcja 28.04.2018

Klasa 1b, lekcja 28.04.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 28.04.2018 została wyłączona

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od warsztatów „Zdrowy styl życia” prowadzonych przez klasę 5. Dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania. Rozmawiały na temat tego jak powinny wyglądać wartościowe posiłki, o tym jak ważne jest picie wody i oczywiście aktywne spędzenie wolnego czasu. Jakie produkty wybierać a jakich unikać by być zdrowym. Następnie dzieci zostały zaproszone na degustację było stanowisko gdzie dzieci mogły przyrządzić swoją sałatkę owocową, zdrową kanapkę oraz spróbować świeżo sporządzonego smoothe.
Po powrocie do klasy poznaliśmy spółgłoskę miękką „Ń” i „Ź”. Pani wyjaśniła nam jaka jest poprawna wymowa tej literki i zwróciła uwagę na poprawną pisownię. Następnie staraliśmy się wyszukać wyrazy z tymi literami, które ukryły się w naszej czytance.. By utrwalić sobie materiał wykonaliśmy zadania z ćwiczeń oraz z karty pracy przygotowanej przez Panią.
Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę ze str.100 „W Egipcie”. Z Panią rozmawialiśmy na temat czytanki oraz naszej wiedzy na temat tego państwa. Wykonaliśmy ćwiczenia związane z tym tematem. Następnie Pani zapoznała nas z ciekawostki dotyczącymi starożytnego Egiptu. Dowiedzieliśmy się do czego służyły piramidy, jak chowano zmarłych, kto sprawował najwyższą władzę, iż pismo egipskie to Hieroglify – które mogliśmy zobaczyć na obrazku. Pani zapoznała nas też z flagą oraz godłem tego kraju. Na koniec każde z nas ozdobiło swój własny sarkofag.
Miś Podróżnik po tygodniu spędzonym u Maii V. powędrował do Julii M. Życzymy mu wesołych przygód.

Pani rozdała nam materiały do kolejnego dyktanda, tym razem na literkę H i Ch.

Najlepszymi czytelnikami w miesiącu Marcu okazali się: Dawid Sz., Wiktor K. oraz Amelia P. gratulację.


Praca domowa:
Ćwiczenia cz.I str. 73 ćw: 4
Ćwiczenia cz.II str.25 – cała

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top